1. Anasayfa
  2. Gündem

Numan Kurtulmuş: Yeni bir anayasa boynumuzun borcudur

Numan Kurtulmuş: Yeni bir anayasa boynumuzun borcudur
0

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Bayan Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen “Çaylar bizden muhabbet sizden” isimli programda bayanlarla buluştu.

“YETKİYİ VERECEK OLAN MİLLETTİR, HALKIMIZDIR, SANDIKLARDIR”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Türkiye, dünyadan kendisine verilen talimatlarını dinleyen bir ülke değil. Kılıçdaroğlu Batı’ya dönüyor ya bu işi bana versinler diyor ya. Yetkiyi verecek olan onlar değil, millettir, halkımızdır, sandıklardır. Kılıçdaroğlu biz Batı’nın sağlam bir üyesiyiz. NATO’nun güçlü bir müttefikiyiz. Biz Türkiye’yi Batı’ya nazaran hizalayacağız diyor. Biz de diyoruz ki; Türkiye’yi, Türkiye eksenine nazaran hizalayacağız. Yani Türkiye kendi ulusal eksenini tahkim ediyor. Biz bu istikamette yürüyeceğiz. Kelamı güçlü, gücü etkili, Türkiye’nin Türkiye Yüzyılı, güzel olsun. İtimatla, istikrarla bu yolu devam ettireceğiz” diye konuştu.

“EV BAYANLARINA DA EMEKLİLİK HAKKINI GETİRECEĞİZ”

Kurtulmuş konuşmasının devamında, şunları kaydetti:

 “Kadınların talepleri, AK Part’nin masasındadır, gündemindedir. Bayanların toplumsal hayata katılmalarının destekçisi olmaya devam edeceğiz. Türkiye’ye yeni bir anayasa yapılmasının vaadi boynumuzun borcudur. Millete karşı siyasi sorumluluğumuzdur. Ayrıyeten konut hanımlarına emeklilik hakkını getirecek teklifimizi de bu seçimde milletimizle paylaştık. Konut bayanlarına da milletvekilleri üzere yıpranma hissesini koyarak emeklilik hakkını inşallah getireceğiz.”

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir