1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Numan Kurtulmuş: Kılıçdaroğlu masaya elini vurarak hıncını masadan çıkardı

Numan Kurtulmuş: Kılıçdaroğlu masaya elini vurarak hıncını masadan çıkardı
0

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci çeşide kalmasının akabinde AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da çalışmalarına sürat kazandırdı. Kurtulmuş, İstanbul’un Esenler ilçesinde sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat başkanları istişare toplantısına katıldı. Programa Kurtulmuş’un yanı sıra Esenler Belediye Lideri Mehmet Tevfik Göksu ve ilçe protokolü de katıldı. Kurtulmuş 28 Mayıs cumhurbaşkanlığı seçimleri için salondaki iştirakçilerden dayanak istedi.

“Bunların televizyonlara çıkacak yüzü kalmasın”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş yaptığı konuşmada, “Herkese, bu problemin kimin cumhurbaşkanı olacağı sıkıntısı değil Türkiye’nin hangi istikamette yürüyeceği sorunu olduğunu hatırlatacağız. Yüzde 49.5’un üstüne yalnızca 0.5 değil, ne kadar alabilirsek alacağız. Rekor oyla Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı seçeceğiz. Niçin rekor oy diyorum? Adamları görüyorsunuz. Seçim akşamı sandıkların açılması bitmeden çabucak algı operasyonuna giriyorlar. ‘81 vilayette öndeyiz’ diyorlar. İstanbul’da belediye başkanlığı yapmayan kelamda belediye lideri televizyonlara ‘Genel liderimiz Kılıçdaroğlu 13’ncü cumhurbaşkanıdır’ diyor. O anda kendisi de biliyor. Elinde sayılar var. O sayılarda Kılıçdaroğlu’nun geriden nal topladığını biliyor. Milleti bir formda galeyana getirmek, seçime şaibe bulaştırmak için bunları söylüyor. O denli bir oranla Tayyip Erdoğan seçilsin ki, bunların televizyonlara çıkacak yüzü de kalmasın” dedi.

“Diktatör ikinci cinse kalmaz diye yazdılar”

Seçime 4 gün kaldığını hatırlatan Kurtulmuş, “4 gün içerisinde çok önemli bir halde çalışmamız lazım. İkinci cinste çok daha rahatız. Artık milletvekilleri seçildi. Partiler seçime girmiyor. Kampanyalar yok. Yalnızca 2 kişi var. Bir tarafta Dünya başkanı Recep Tayyip Erdoğan, öbür tarafta Sayın Kılıçdaroğlu. Birkaç tane temel farkı millete anlatacağız. Tayyip Erdoğan’a ‘diktatör’ diyorlardı. ‘Kaybetse bırakmaz’ diyorlardı. Gavurlara da yazdırdılar. Artık o dışarıdaki gazetelerin yöneticileri diyor ki; ‘Türkiye’de bu CHP ve müttefikleri aslında bir yankı odasında bağırmışlar. Tahlil falan da yapmamışlar. Temenni de bulunmuşlar. Biz de o denli zannettik. Biz de bu koroya katıldık’. Halbuki diyor bir tanesi. ‘Diktatör ikinci cinse kalmaz’. Dünyada en büyük gazetelerinden biri bunu yazdı” diye konuştu.

“Kılıçdaroğlu sonraki gün masaya elini vurarak hıncını masadan çıkardı”

14 Mayıs akşamı ve sonrasında yaşananlardan kelam eden Kurtulmuş, “O akşam gördünüz. Yüzde 49,5 oy almış. Bu kadar hizmet yapmış. Kalkıp çok olgun, çok demokrat, pek dingin bir formda ne dedi? ‘Bana oy verenlere teşekkür ederim. Oy vermeyenlerin de cumhurbaşkanıyım. Çok hoş bir demokratik yarış geride kaldı. Şimdi bitmedi. Bir tıp daha yapacağız. Demokrasi yarışına katkıda bulunduğunuz için bütün milletime teşekkür ediyorum. Öteki tarafta seçimlere şaibe düşürmek için 2 büyükşehir belediye lideri tarafından yapılan operasyonlar yetmedi. Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu sonraki gün kalktı, masaya elini vurarak hıncını masadan çıkardı. Aslında bir psikiyatristin o sineması izlemesi lazım. Orada aslında şunu söylemek istiyor. ‘Ey millet, niçin bana oy vermediniz?’ Kızdığı, bir formda hıncını çıkarmak istediği millet. Onu o biçimiyle dışarıya vuruyor” biçiminde konuştu.

“İstanbul birinciliğini değil Türkiye birinciliğini Esenler alsın”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Esenler’de miting yapacağını tabir eden Esenler Belediye Lideri Mehmet Tevfik Göksu, “Cuma günü saat 16.30’da ikinci cins seçimin en büyük mitingini Esenler’de yapacağız. Cumhurbaşkanımız Esenler Dörtyol meydanında olacak. İstiyoruz ki, o gün nasıl Atatürk Havalimanı’nda yapmış olduğumuz İstanbul mitingiyle bir tarihe imza attıysak ikinci imzayı da Dörtyol meydanında atalım. Gayemiz yüzlerce bin insanın oraya toplandığı ve herkesin dikkatle takip ettiği bir miting olsun. Biz cumhurbaşkanlığı seçiminde İstanbul ikincisiyiz. Milletvekili seçiminde İstanbul birincisiyiz. Bu sefer İstanbul birinciliğini değil Türkiye birinciliğini Esenler alsın istiyoruz. Esenler yüzde 70’in üstünde bir oyla tarihi rekor kırsın” dedi.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap