1. Anasayfa
  2. Gündem

Numan Kurtulmuş: Bu seçim Türkiye’nin 100 yılını belirleyecek seçim olacak

Numan Kurtulmuş: Bu seçim Türkiye’nin 100 yılını belirleyecek seçim olacak
0

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Pendik’te STK temsilcileri ve kanaat başkanlarıyla bir ortaya geldi. 28 Mayıs’taki seçimin yalnızca gelecek 5 yılın yöneticisini belirleyecek bir seçim olmanın ötesinde Türkiye’nin önümüzdeki 100 yılını belirleyecek bir seçim olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, “Bu seçimde her içeride hem dışarıda, cümle alem bir ortaya gelip, ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı artık bu seçimde indireceğiz, onun yerine diğer bir idare gelecek’ diyorlar” tabirlerini kullandı.

Muhalefetin geçtiğimiz kampanya devri telaffuzlarına değinen Kurtulmuş, “Neler söylediklerini biliyorsunuz. ‘Cezaevinin duvarlarını yıkacağız. Tutsakları özgür bırakacağız’ diyeni mi ararsınız, ‘KHK’lıları yani FETÖ’cüleri işlerine iade edeceğiz’ diyeni mi ararsınız, ‘Türkiye’de bir halde özerk bölgeler oluşturacağız, Avrupa özerklik kuralını kabul edeceğiz’ diyeni mi ararsınız. Bunların yurt içindeki korosu yetmedi, yurt dışından da bilhassa seçime iki hafta kala dünyanın kıymetli mecmualarının kapakları Türkiye seçimlerine ayrıldı. Çok açıktan, hiç gizleme gereği de duymadan. Hatta birtakım ruhsal harekat öğeleri içeren kapaklar yaptılar. Söyledikleri şu, ‘Güçlü bir Türkiye olması Batı’nın menfaatlerini zedeler. Onun için Tayyip Erdoğan’ı indirin.’ Milletimizin olağan üstü feraseti var. Bunları izledi ve 14 mayıs seçimlerinde bütün dünyanın koro halinde lisana getirdiği temennilerin hepsini elinin karşıtıyla iterek Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktı.”

“Mesele istedikleri üzere olmuyor, bu sefer milliyetçilik kartına, Türkçülük usulüyle oynamaya kalktılar”

Halkın, milletvekilliği seçimlerinde Cumhur İttifakı’nı TBMM’yi yönetecek birinci ittifak olarak meclise gönderdiğini tabir eden Kurtulmuş, bu sonuçla muhalefetin parlamenter sistem telaffuzunu 2028’e kadar artık kullanamayacağını lisana getirdi. Kurtulmuş, “Bir taraftan birinci cinsin kampanyası boyunca Kandil’den, Avrupa’dan Kongra-Gel’den ‘Kılıçdaroğlu’na dayanak oluyoruz’ diye açıkça ileti gelecek. Hatta HDP’nin siyasi aktörleri açıkça kalkıp söyleyecekler, ‘Kapalı kapılar gerisinde, ne pazarlık yaptık, bunu anlatın’ diyecekler. Hatta açıkça diyecekler ki ‘Biz de Suriye’nin kuzey batısındaki yani kendilerine nazaran Rojava bölgesindeki kazanımlara biz de sahip olalım’ diyecekler. Sayın Kılıçdaroğlu televizyonlarda kalkıp ‘Avrupa’nın özerklik kaidesini tanıyacağız’ diyecek. Yetmeyecek Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yaptıkları bu mitinglerde terör örgütünün zafer işaretlerini CHP’nin yöneticileri ve eşleri yapacaklar. Bunları daima bir arada diyoruz. Evet millet bu kadar terörle çaba verilirken bu kadar şehitleri varken terör örgütlerinin gölgesinde siyaset yapılmasına müsaade eder mi? Bu millet sandıkta müsaade etmedi. Artık baktılar ki bu sıkıntı istedikleri üzere olmuyor. Bu sefer milliyetçilik kartına, Türkçülük üslubuyla oynamaya kalktılar. Kusura bakmayın da millete enayi zannetmeyin. 15 günlüğüne çakma milliyetçiliğe bu millet prim vermez. Buna da asla müsaade etmez” diye konuştu.

“Bir tane ağaç göstersin bu memlekette diktiği, bir tane eser göstersin”

İkinci tıp için rehavet ikazında bulunan Kurtulmuş, çok çalışıp gereç üretmeye çalışanlara fırsat vermeyecek halde tarih yazarak sandıklardan çıkacaklarını lisana getirdi. İkinci tıpta milletin Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu ortasındaki farkı pek hoş ayırt edip Erdoğan’a çok daha güçlü dayanak vererek 28 Mayıs akşamı 13. Cumhurbaşkanı olarak yine misyona getireceğini tabir eden Kurtulmuş, şunları aktardı:

“Bir tarafta 21 yıldır eser ve hizmetleriyle ortada bulunan Recep Tayyip Erdoğan. Çok şey anlatmaya gerek yok millete. Öteki tarafta da Sayın Kılıçdaroğlu desin ki ‘Şu gerideki ağacı da ben diktim.’ Bir tane ağaç göstersin bu memlekette diktiği, bir tane eser göstersin. Bir tarafta 21 yılda köprüler, Marmaraylar, süratli trenler, havaalanları, hastaneler, Yusufeli Barajı, üniversiteler, memleketler arası alanda yaptıkları, Karadeniz doğal gazı, ulusal savunma sanayindeki öne çıkan Türkiye’nin yerli, ulusal firmalarının önünü açmasıyla Recep Tayyip Erdoğan. Başka tarafta ise bu millete göstereceği bir tane hizmeti, bir tane yapıtı olmayan Sayın Kılıçdaroğlu. Musluk açtı diyor arkadaşlar. Kimileri da diyor ki mutfağında deterjanı da var. Ancak herhalde deterjan fabrikası açmamıştır. Bir tarafta bütün terör örgütlerini bir biçimde tasfiye eden Recep Tayyip Erdoğan. Öteki tarafta daha dün bile kendisine takviye açıklayan PKK’lılara haydi oradan diyemeyen, onun gölgesindeki HDP’ye ‘Siz şayet PKK’ya terör örgüt diyemiyorsanız benim de sizin oyunuza gereksinimim yoktur’ diyemeyen bir Kılıçdaroğlu.”
Pendik Belediye Lideri Ahmet Cin ise, “Pendik‘ten çok güçlü bir dayanakla birlikte inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızı yine devlet lideri yapmanın planını yol haritasını belirlemiş olacağız. Bu noktada ben sizden dualarınızı istirham ediyorum. Ve bu nedenle kesinlikle ve kesinlikle sandığa gitmeliyiz” dedi

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir