1. Anasayfa
  2. Gündem

NATO çadır kentinde görev yapan İngiliz emekli askere duygu dolu veda

NATO çadır kentinde görev yapan İngiliz emekli askere duygu dolu veda
0

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleri sonrasında bölgede yaraları sarmak için harekete geçen NATO, Hatay’ın Antakya, Defne ve İskenderun ilçelerinde kurduğu çadır kentlerde, bilhassa öğrencilere LGS ve YGS’ye hazırlanma sürecinde dayanak verdi. İskenderun Yunus Emre Ortaokulu’na kurulan çadır kentte, 2 aydır mutfak sorumlusu olarak vazife yapan ve Polonya’dan gelen, NATO’nun görevlendirdiği İngiliz asıllı emekli asker Paul McClean, vazifesini tamamlayıp ayrılırken, kamptaki çocukların sevgi gösterisiyle duygulandı.

‘YÜZLERDEKİ GÜLÜMSEMEYİ GÖRMEK, HER ŞEYE DEĞER’

İskenderunlular’ı çok sevdiğini söyleyen Paul McClean, “Depremden etkilenen ve gereksinimi olan insanlara sabah, öğlen, akşam olmak üzere yemek dağıtılıyor. Zelzeleden kaç kişinin etkilendiği, nasıl etkilendiği, onların kıssalarını dinlemek çok etkileyici. İnsanların güzelleşmesine yardımcı olabilmeyi sadece iş olarak değil kalbimden gelerek yapıyorum. Bu büyük acıyı yaşamış olan insanların ortasındaki o çocukların yüzlerindeki gülümsemeyi görmek benim için her şeye bedel, beni çok memnun ediyor” dedi.

?

Çadır kentte misyonlu İnkılap Tarihi öğretmeni Coşkun Eser, Paul McClean’e, hizmetlerinden ötürü teşekkür edip, Osmanlı Tuğrası ve Atatürk tablosu armağan etti. Çadır kentteki öğrencilerden ilgi gören Paul McClean, ıslıklar ve sevgi gösterisiyle ayrılırken, selfie de çekti. (DHA)

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir