1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Müzisyen Onur Şener davasında mütalaa açıklandı

Müzisyen Onur Şener davasında mütalaa açıklandı
0

Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar İlker Karakaş, Ali Gündüz ve Semih Soyalp ile tutuksuz sanıklar Jale Erberk, Beğenilen Gündüz ve taraf avukatları katıldı. Şahit beyanları sonrasında mahkeme lideri, cumhuriyet savcısına temel hakkındaki mütalaasını açıklaması için kelam verdi.

Esasa ait mütalaasını sunan cumhuriyet savcısı, ismi geçen sanıkların olay tarihinde Çayyolu’nda bulunan cümbüş yerinde bulunduğunu müzisyen Şener’in programının akabinde tekrar sahneye çıkarak müzik söylediğini ve arından tartışma yaşandığını aktardı. Akabinde sanıkların bardaklarıyla dışarı çıktığını aktaran savcı, sanıklar Karataş ile Gündüz’ün ellerindeki bardaklarla Şener’e vurduklarını kırık cam bardakla boynundan yaralan Şener’in olay yerinde hayatını kaybettiğini belirtti.

DURUŞMA ERTELENDİ

Savcı İlker Karataş ile Ali Gündüz’ün “kasten öldürme” hatasından müebbet mahpusla cezalandırılmalarını, tutuklu sanık Soyalp ile tutuksuz öteki sanıklar Gündüz ve Erberk’in beratlarını talep etti.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı 5 Temmuz saat 10.30’a erteledi.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap