1. Anasayfa
  2. Gündem

Mustafa Sarıgül: Kılıçdaroğlu’nun yanında olmaya devam edeceğiz

Mustafa Sarıgül: Kılıçdaroğlu’nun yanında olmaya devam edeceğiz
0

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ve seçim sonuçlarına ait değerlendirmede bulundu. Sarıgül, seçim sonuçlarına bakıldığında, milletin iktidar ve muhalefete birtakım iletiler verdiğini belirterek, “Milletimiz kendini yönetecek takımları seçme hakkını kullanmıştır. Muhalefet seçim sonuçları nedeniyle telaşlara kapılıp, asla ve asla ‘Demokratik, laik Cumhuriyet tehdit altındadır’ dememelidir. İktidar da ‘Biz kazandık, herkes kendini buna nazaran ayarlasın’ formunda bir hale girmemelidir. İktidar partilerinin ve bilhassa ülkeyi yönetme sorumluluğu taşıyanların muhalefete verilen oylara çok daha fazla hürmet göstermesi lazımdır. Demokrasilerde her oy eşit tartıya sahiptir. Bu eşitlik demokrasinin namusudur, faziletidir. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin eşit vatandaşlarıyız. AK Parti ve Sayın Erdoğan’a oy vermeyen vatandaşlar da asla ve asla bir kenara itilmemelidir” dedi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sarıgül, CHP’den ayrılıp ayrılmayacağına dair, “Ben Erzincan’lıyım. Etrafı dağlık, ortası bağlık bir yerden geliyorum. Rüzgarının sert, delikanlısının mert olduğu bir yerden geliyorum. Ben Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Büyük bir oy farkı yakaladık. Lakin bilelim ki, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurumsal kimliği olmasaydı seçilme talihim çok zayıftı. Biz vefalıyız. CHP çatısı altında seçime giren arkadaşlarımız hiç olmazsa yeminlerini yapsalardı da ondan sonra istifa etselerdi. Biz de o denli bir şey olmaz. Biz de vefa vardır. Önümüzdeki günlerde arkadaşlarımızla kıymetlendirme yapacağız, Sayın Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olmaya devam edeceğiz” diye karşılık verdi.

Sarıgül ayrıyeten, Türkiye Personel Partisi’nden milletvekili seçilen Can Atalay’ın hala mahpusta tutulmasının hakikat olmadığını söyledi.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir