1. Anasayfa
  2. Gündem

Muş’ta sağanak yağış etkili oldu! Görgü tanığı yaşananları anlattı

Muş’ta sağanak yağış etkili oldu! Görgü tanığı yaşananları anlattı
0

Muş’ta tesirli olan sağanak yağış nedeniyle Kırköy beldesinde derenin taşması sonucu 5 araç, 35 konut ve birçok ahırda hasar meydana gelirken, bir köprü ise yıkıldı. Vilayet merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Kırköy beldesinden geçen Kırgiz Deresi taştı. Taşan sular derenin üzerindeki köprünün yıkılmasına neden oldu.

Kırköy Belediye Lideri Nahit Dizman, 35 meskende hasar meydana geldiğini belirterek, “Her şey bir anda oldu. Bizim müdahale etme talihimiz olmadı. Birdenbire bastıran taşkın, köprünün yıkılmasına neden oldu. Köprünün yıkılmasıyla beldenin 35 hanesini su bastı. Belediye garajımızda bulunan araçlarımızın 5 tanesi yarısına kadar su dolmuş durumda. Maddi ziyan çok. Altyapı kalmadı, üstyapıda ziyanımız var. Derenin 35 noktasında menfez açmak zorunda kaldık” dedi.

Meyve ve yonca tarlasının ziyan gördüğünü tabir eden köy sakinlerinden Aydın Aslan, “Yaylada yağmurun yağmasıyla birlikte birdenbire sel geldi. Belediyenin oradaki eski köprümüz yıkıldı. Haliyle bahçelerimiz, bağımız kalmadı. Meyve bahçem ve yonca tarlam zara gördü” formunda konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir