1. Anasayfa
  2. Gündem

Müjdeli haber geldi! SMA’lı Elif Sare Amerika yolculusu

Müjdeli haber geldi! SMA’lı Elif Sare Amerika yolculusu
0

Uzman Çavuş Tahir ve Esra Mahin çiftinin 20 aylık bebekleri Elif Sare’ye 50 günlükken SMA Tip-1 ölümcül kas hastalığı teşhisi kondu. Devletin fiyatsız olarak karşıladığı Spinraza tedavisine başlanan bebeğin, dünyanın en değerli ilaçlarından olan ‘Zolgensma’ gen tedavisine ulaşması için de valilik onaylı kampanya başlatılması emeliyle müracaat yapıldı.

Binlerce vatandaşın dayanak verdiği ve 16 ay süren kampanya sonucunda 1 milyon 849 bin dolar toplandı. Aile çocuklarının tedavisi için Amerika’ya gitmeye hazırlanıyor.

‘GÖZLERİMİN ÖNÜNDE ERİYORDU’

Elf Sare’ye dayanak verenlere teşekkür eden anne Esra Mahin, “Kızım gözlerimin önünde eriyordu. Bir anne olarak dayanamıyordum ben bu acıya. Daha makûs olabilir, makinelere bağlanabilir. Ben evladımı yaşatmak için elimden geleni yaptım. Zolgensma isimli bir ilaç var ve bu ilaç sayesinde yavrum kurtulabilir. 16 ay evvel başlattığımız kampanya kapsamında dün itibariyle 1 milyon 849 bin dolar toplandı. Kızımın tedavisi için 16 ay süren kampanyamız şu anda 20 aylık düzeyinde bitti. Öncelikle bizlere maddi ve manevi takviye veren, belediye liderimize, Niğde Valimize, Niğde halkımıza, Niğdeli iş insanlarımıza, herkese teşekkür ederiz. Elif Sare, takviye verenler sayesinde yakında Amerika’da olacak. Kızımızı daima bir arada kurtardık. Herkese minnettarız” dedi.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir