1. Anasayfa
  2. Gündem

Muhtar, kendisini darbettiğini iddia ettiği belediye başkan yardımcısından şikayetçi oldu

Muhtar, kendisini darbettiğini iddia ettiği belediye başkan yardımcısından şikayetçi oldu
0

Olay, dün Uğur Mumcu Mahallesi muhtarlığının yanındaki parkta meydana geldi. Çiğli Belediye Lider Yardımcısı Ali İstek Koçer, belediye grupları ile yenilenmesi planlanan parka geldi. Teze nazaran; Koçer, burada belediye takımlarına ağaçların kesilmesi ve oyun parkının kaldırılması istikametinde talimat verdi. Ağaçların kesileceğini duyan mahalleli, reaksiyon gösterip, durumu Uğur Mumcu Mahallesi muhtarı Hıdır Işık’a iletti. Işık ise Koçer ile yaptığı telefon görüşmesinin akabinde parka gitti. Burada çıkan tartışma, arbedene dönüştü. Koçer ve belediye takımları, etraftakilerin ortaya girmesi ile bölgeden ayrıldı. Olayın akabinde darp raporu alan Işık, polis merkezine gidip, Koçer’den şikayetçi oldu.

‘MUHTARIMIZ YALNIZ DEĞİLDİR’

İzmirli muhtarlar, Işık’a takviye vermek için bugün olayın yaşandığı Uğur Mumcu Parkı’nda bir ortaya geldi. Muhtarlar ismine konuşan Sedat Erşahin, “Burada bulunmamızı kimse öbür istikamete çekmesin. Siyaset yapmak için değil; muhtarımıza yapılan berbat hücum için buradayız. Muhtara yapılan taarruz, bütün İzmir’deki muhtarlara yapılmış demektir. Bu işin peşini bırakmayacağız. Muhtarımıza vurduğun o yumruk, sana kar kalmayacak. O yumruk, halka vurulmuştur. Yere düşen muhtarımıza tekme atılıyor. Muhtarımız karakoldayken; toplumsal medyadan yapılan paylaşımda ‘Vurmadım, kendi yere düştü’ diyor. Göreceğimizi gördük, duyacağımızı duyduk. Muhtarımız yalnız değildir” dedi.

‘ADALETE VE HUKUKA GÜVENİYORUM’

Muhtar Hıdır Işık ise “Yapılacak tüm süreçlerin demokrasi, adalet ve hukuk içerisinde sürmesinden diğer bir şey talep etmedik. Halkın gerçek temsilcileriyiz. Tüm siyasi partileri temsil eden kurumuz. Tüm İzmirli muhtarların burada olması, bana dayanak vermesi acımı unutturdu. Bu yolda ne gerekiyorsa; o adımı atacağız. Adalete ve hukuka güveniyorum. Mahalleliye de seslenmek istiyorum. Göstermiş olduğunuz hassaslık nedeniyle sizlere de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Çiğli Belediye Lider Yardımcısı Ali İstek Koçer ise tezlerle ilgili yaptığı açıklamada, “Ben değil; onlar bana saldırdı. Kendisi yere düştü. Parkı yenilemeye gittik, arbedeye değil. Onlar beni itip, yere düştü. Arbede değil; icraat adamıyız. Gayemiz; parkı yenilemekti lakin akına uğradık. Çok üzgünüm” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir