1. Ana Sayfa
  2. Gündem

‘Mucize bebek’ Ömer Özkan, 3’üncü doğum gününü kutladı

‘Mucize bebek’ Ömer Özkan, 3’üncü doğum gününü kutladı
0

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Kısmı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, 8 Ağustos 2011’de Derya Sert’e, kadavradan rahim nakli yaptı. Dünyada birinci sefer yapılan nakil sonrası Sert, 4 Haziran 2020’de dünyaya bir bebek getirdi. Hamileliğinin 28’inci haftasında, 760 gram tartısında doğan ‘mucize bebeğe’, tabibi Ömer Özkan’ın ismi verildi. Dün 3 yaşına giren Ömer Özkan, doğum gününü Mersin’de ailesi ile birlikte kutladı.

‘HER ŞEY VAKTİNİ BEKLER’

Derya Sert, herkesin annelik hissini tatmasını istediğini anlattı. Sert, “Oğlumun 3’üncü yaşını kutladık. Çok memnunuz. Allah’a çok şükürler olsun. Başta Prof. Dr. Ömer Özkan ve Prof. Dr. Özlenen Özkan olmak üzere tüm hekimlerimizden Allah razı olsun. Ardımızda ve yanımızda olanlara minnettarım. Karşımızda olanlara minnet duyuyorum. Zira onlar karşımızda durmasa, inatlaşmasa tahminen bu noktaya gelemezdik” dedi.

Rahim nakli olmak isteyen çok sayıda bayanın kendisiyle irtibata geçtiğini anlatan Sert, “Elimden geldiğince hepsine yanıt vermeye çalışıyorum. Umutlarını yitirmesinler. Her şey vaktini bekler. Ne gül vaktinden evvel açar ne güneş vaktinden erken doğar. Elbette bir gün Rabbi’m onların da yüzüne gülecektir. Aslında şu an onlar için ne desem boş. Rahim nakli olmadan evvel anne olamayacağımı biliyordum. Çocuklu, keyifli bir bayan, bana umut verici bir şey dese, içimden ‘Sen benim içten içe ne çektiğimi bilmiyorsun. Rahat konuşman çok normal’ derdim. Nakil bekleyenlere de o denli söyleyebilirler. Ümitsizliğe mutlaka kapılmasınlar. Teknoloji ve bilim gelişti. Her şeyden evvel inanmak gerekiyor” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap