1. Anasayfa
  2. Gündem

‘MİT’e alacağız’ denilerek kandırılan liseli kıza istismarda 2 okul müdürüne memuriyetten ihraç

‘MİT’e alacağız’ denilerek kandırılan liseli kıza istismarda 2 okul müdürüne memuriyetten ihraç
0

Lise müdürü Harun Avcu, geçen yıl son sınıfta okuyan G.A. isimli kız öğrenciyi, derslerinde başarılı olduğu için ‘Seni Ulusal İstihbarat Teşkilatı’na memur olarak alacağız’ diyerek kandırıp, evli ve 3 çocuk babası Ahmet Mandal ile tanıştırdı. Mandal, argümana nazaran; G.A.’ya günlerce cinsel istismarda bulundu. G.A.’nın durumu anlatması ile ailesi şikayetçi oldu. Kendisini ‘MİT mensubu’ olarak tanıtan elektrik ustası Mandal, gözaltına alınıp 25 Kasım’da ‘çocuğun cinsel istismarı’ hatasından tutuklandı. G.A. ile birebir okulda okuyan K.K. isimli kız öğrenci de Mandal’ın tacize uğradığını belirterek şikayette bulundu. G.A.’nın arkadaşı da olan K.K., tabirinde, “Ahmet Mandal, ‘Seni MİT’e alacağız’ diyerek benimle yakınlık kurdu. ‘Seni seviyorum’ diyerek sarılıp öptü” dedi. Soruşturma kapsamında; yeni kanıtlar ışığında dini nikah kıyan okul müdürü Harun Avcu ile G.A. ve Mandal’ın dini nikahının kıyıldığı okulun müdürü olan Asuman Sahar Koleri tutuklandı.

37’ŞER YIL MAHPUS İSTEMİ

Şüpheliler hakkında savcılık soruşturması tamamlandı. Ahmet Mandal, Harun Avcu, Asuman Sahar Koleri hakkında ‘cebir tehdit yahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’, ‘sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı’ cürümlerinden 37’şer yıla kadar mahpus; tutuksuz sanıklar A.A., M.K., B.K., H.K. içinse ‘cebir tehdit yahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ kabahatlerinden mahpus cezası istendi.

Milli Eğitim Bakanlığı da okul müdürleri hakkında idari soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında 3 hafta evvel Harun Avcu ile Asuman Sahar Koleri’nin Ulusal Eğitim Bakanlığı Yüksek Disiplin Heyeti’nce memurluktan ihraç edildiği ortaya çıktı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir