1. Anasayfa
  2. Gündem

‘Millet’te Özdağ diplomasisi

‘Millet’te Özdağ diplomasisi
0

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara – Kılıçdaroğlu, Özdağ ile evvelki gün yaptığı görüşmenin akabinde Millet İttifakı başkanlarını CHP Genel Merkezi’ne davet etti. Kılıçdaroğlu bu çerçevede tıpkı gün akşam saat 18.00’de Gelecek Partisi başkanı Ahmet Davutoğlu ve SP başkanı Temel Karamollaoğlu ile CHP Genel Merkezi’nde bir ortaya geldi. Kılıçdaroğlu, programları nedeniyle Ankara dışında bulunan GÜZEL Parti önderi Meral Akşener, DEVA Partisi önderi Ali Babacan ve DP önderi Gültekin Uysal ile de telefonla irtibat kurdu. 

Özdağ’ın, İçişleri Bakanı olacağı bildirisi içeren toplumsal medya paylaşımı ve sığınmacıların geri gönderilmesiyle ilgili kısa müddet evvel kullandığı “gerekirse zorla” vurgulamasının Millet İttifakı paydaşları ortasında kahır yarattığı savları konuşulurken, Kılıçdaroğlu’nun görüşmelerinde ittifak ortaklarına sürecin ve protokolün ayrıntılarını aktardığı öğrenildi. 

İstanbul ve Ankara programı 

Pazar günü yapılacak seçim için propaganda çalışmalarını sürdüren Kılıçdaroğlu’nun son iki günlük programı da netleşti. Buna nazaran Kılıçdaroğlu bugün saat 19.00’da İstanbul’da Balkan-Rumeli-Mübadil buluşmasına katılacak. Cumartesi günü ise Ankara’da ekonomik açıdan dezavantajlı durumda bulunan bayanlarla bir ortaya gelmesi öngörülüyor. 

‘28 Mayıs bir referandum’

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, evvelki gün cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tipinde Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıklamıştı. Özdağ dün de toplumsal medya hesabından bir paylaşımla Kılıçdaroğlu’na takviyesini yineledi. Twitter hesabından kendisinin ve Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafını paylaşan Özdağ  “28 Mayıs bir referandum. 13 milyon sığınmacı gitsin mi kalsın mı? Erdoğan dersen kalacaklar ve sayıları artacak. Kılıçdaroğlu dersen gidecekler ve yenileri gelmeyecek. Kılıçdaroğlu’nun bu kelamına kefilim. Yollayacağız” tabirlerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir