1. Anasayfa
  2. Gündem

Mide küçültme ameliyatı için gelip, feci şekilde can vermişti! Yangının sebebi ortaya çıktı

Mide küçültme ameliyatı için gelip, feci şekilde can vermişti! Yangının sebebi ortaya çıktı
0

Konak ilçesinin Eşrefpaşa semti 612 Sokak’taki 3 katlı binanın 1’inci katında, dün saat 13.30 sıralarında yangın çıktı. İhbarla bölgeye çok sayıda itfaiye, sıhhat ve polis takımı sevk edildi. 30 dakikalık çalışma ile alevleri söndüren gruplar, girdikleri dairede Almanya vatandaşı Adle Hammuda’nın cesedi ile karşılaştı.

4 çocuk annesi Hammuda’nın cenazesi, İzmir İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Hammuda’nın, 15 Mayıs’ta mide küçültme ameliyatı için Almanya’dan Türkiye’ye geldiği, bir yakınının yanında kaldığı, göğsünde belirlenen kitle nedeniyle operasyona alınmadığı, dün ise Almanya’ya dönmeyi planladığı öğrenildi. Aslen Mardinli olan ailesinin Lübnan’a yerleştiği, burada doğan Adle Hammuda’nın Lübnan iç savaşından sonra ise Almanya’ya iltica edip, vatandaşlığa geçtiği belirtildi.

YANGIN YATAKTAN BAŞLAMIŞ

Yangının çıkış nedeni araştırılırken, yakınları ise Adle Hammuda’nın cenazesini, İzmir İsimli Tıp Kurumu morgundan teslim aldı. İzmir’de çok sayıda akrabası bulunan Adle Hammuda’nın, burada toprağa verileceği belirtildi. Adle Hammuda’nın cenazesini teslim almaya gelen akrabalarından emekçi emeklisi, evli ve 3 çocuk babası Veli çoban (50), “Türkiye’ye mide küçültme ameliyatı için gelmişti lakin göğsündeki kitle nedeniyle operasyon ertelendi. Dünkü yangında öldü. Cenazemizi almaya geldik. Bugün toprağa vereceğiz. Yangının yataktan başladığı görülüyor, sigara kullanıyordu. Büyük ihtimalle yangın sigarası düştüğü için başlamış” sözlerini kullandı.

Adle Hammuda’nın kardeşi, evli ve 5 çocuk babası olan, birebir vakitte Almanya’da cami imamlığı yapan Muhammed Hammuda ise “Ağırlığı 145 kilodan fazlaydı. Sıhhat meseleleri vardı. Allah’ın takdiri. Buraya gelmesi icap ediyordu. Ve burada vefat etti” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir