1. Anasayfa
  2. Gündem

Meteoroloji tek tek saydı! 30 il için kuvvetli sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji tek tek saydı! 30 il için kuvvetli sağanak yağış uyarısı
0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülke genelinin kesimli ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz’in iç bölümleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunun lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların; Marmara’nın doğusu, Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç bölümleri, Çorum, Isparta, Burdur, Antalya’nın kuzey ve batı etrafları ile Çanakkale’nin doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara’nın doğusu, Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kısımları, Çorum, Isparta, Burdur, Antalya’nın kuzey ve batı etrafları ile Çanakkale’nin doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, lokal su baskını, yıldırım, mahallî dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz’in doğusu, Doğu Karadeniz’in iç bölümleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz kurallara karşı dikkatli ve önlemli olunması beklenmektedir.

30 VİLAYET İÇİN UYARI

Öte yandan 30 vilayet için sarı kodlu sağanak yağış uyarısı verildi. İkaz verilen vilayetler şöyle; Afyonkarahisar, Antalya, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çankırı, Eskişehir, İstanbul, Kastamonu, Kütahya, Muğla, Sinop, Zonguldak, Bartın, Karabük, Ankara, Aydın, Bilecik, Burdur, Çanakkale, Denizli, Isparta, İzmir, Kocaeli, Manisa, Sakarya, Uşak, Kırıkkale, Yalova, Düzce.

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğu kısımlarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların; Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Çanakkale’nin doğusu ile bu gece saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova etraflarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

EDİRNE 14°C, 29°C
Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL 17°C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere lokal gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 15°C, 27°C
Parçalı ve çok bulutlu

SAKARYA 17°C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların bölge genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

A.KARAHİSAR 11°C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların  öğlen saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DENİZLİ 14°C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İZMİR 18°C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

MUĞLA 13°C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile Doğu Akdeniz’in iç bölümlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların, öğlen saatlerinden sonra Burdur, Isparta etrafları ile Antalya’nın batı ilçelerinde lokal kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Doğu Akdeniz’in doğusunda güney taraflardan kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

ADANA 21°C, 30°C
Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesitleri mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 20°C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların kuzey ve batı etraflarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY 22°C, 30°C
Parçalı ve çok bulutlu

K.MARAŞ 20°C, 33°C
Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batı kesitleri lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların bölgenin kuzeybatısında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın yarın (Cumartesi) bölgenin doğusunda güney istikametlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

ANKARA 14°C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ÇANKIRI 13°C, 26°C
Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ESKİŞEHİR 14°C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KONYA 14°C, 26°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinden sonra iç kısımlarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 14°C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DÜZCE 15°C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KASTAMONU 13°C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK 16°C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, iç kısımları ile vakitle bölge genelinin lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Rüzgarın bölgenin doğusunun iç bölümlerinde güney taraflardan kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

AMASYA 16°C, 31°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN 17°C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TOKAT 15°C, 29°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON 18°C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve batısı ile vakitle doğu kısımlarının lokal olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Rüzgarın bölgenin batısında güney taraflardan kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

ERZURUM 8°C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

IĞDIR 15°C, 32°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Cumartesi) öğlen saatlerinden sonra lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARS 8°C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA 14°C, 31°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra Diyarbakır, Batman ve Siirt etraflarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Rüzgarın bölgenin batısında güney istikametlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

DİYARBAKIR 14°C, 35°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GAZİANTEP 19°C, 33°C
Parçalı ve çok bulutlu

SİİRT 18°C, 33°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ŞANLIURFA 23°C, 37°C
Parçalı ve çok bulutlu

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir