1. Anasayfa
  2. Gündem

Meteoroloji duyurdu! Perşembe günü Marmara’yı etkisi altına alacak

Meteoroloji duyurdu! Perşembe günü Marmara’yı etkisi altına alacak
0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemiz genelinin kesimli ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ve Muğla etrafları aralıklı ve mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; Toroslar mevkii, Burdur, Isparta, Kayseri, Aksaray, Konya, Kırşehir, Ordu, Tokat, Yozgat ve Samsun’un doğusu ve Kastamonu etraflarında lokal kuvvetli, Kastamonu’nun kuzeyi ve Sinop etraflarında çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yurdun iç kesitlerinde 2 ila 4 derece artacağı,diger yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği varsayım ediliyor.

RÜZGAR: Kuzey ve kuzeydoğu, Güneydoğu Anadolu’da güney istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç kesitleri, Doğu Akdeniz’in Toroslar Mevkii, Sakarya, Isparta, Kayseri, Kırşehir ve Nevşehir etrafları ile Konya’nın kuzey ve batısı ilçeleri ile Kastamonu etraflarında mahallî kuvvetli, Kastamonu’un kuzeyi ve Sinop etraflarında çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden ani sel, lokal su baskını, yıldırım, mahallî dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgâr üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın; öğlen saatlerinde Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı istikametlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz kaidelere karşı dikkatli ve önlemli olunması beklenmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusunun aralıklı ve lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesitleri ve Muğla etrafları aralıklı ve mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların; öğlen saatlerinden sonra Burdur, Batı Akdeniz’in Toroslar Mevkii’si ve Isparta etraflarında mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı ve lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; öğlen saatlerinden sonra Aksaray, Konya, Kırşehir, Yozgat etrafları lokal kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların Kastamonu etraflarında Kuvvetli, Kastamonu’un kuzeyi ve Sinop etraflarında çok kuvvetli ve şidddetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı ve mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların; Ordu, Tokat ve Samsun’un doğusu mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı bulutlu geçeceği kestirim ediliyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir