1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Merve’nin kapısına, çalınan tekerlekli sandalye yerine yenisi bırakıldı

Merve’nin kapısına, çalınan tekerlekli sandalye yerine yenisi bırakıldı
0

Mehmet ve Medine Bülbül çifti, zelzelede konutları ağır hasar görünce, annesi ve babası ayrılınca kendileriyle birlikte yaşamaya başlayan, ’Hidrosefali’ hastalığı nedeniyle belden aşağısı tutmayan torunları Merve Hazal Bülbül ile birlikte konteyner kente yerleştirildi. Ekmek fırınında çalışan Mehmet Bülbül, 31 Mayıs akşamı torununun tekerlekli sandalyesini kaldıkları konteynerin önüne bıraktı. Sabah tekerlekli sandalyenin olmadığını fark eden Bülbül, durumu konteyner kent yetkililerine ve polise bildirdi. Harekete geçen gruplar, Merve’nin tekerlekli sandalyesini bulamayınca dedesi torununun dış dünya ile irtibatının kesildiğini söyledi.

‘DIŞARI ÇIKINCA SANDALYENİN ÇALINDIĞINI GÖRDÜK’

Küçük Merve’nin mağduriyetinin Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından haber yapılmasının akabinde Bülbül ailesi birçok şahıstan takviye telefonu aldı. İsmi öğrenilemeyen bir hayırsever ise, bu sabah Merve’nin yaşadığı konteynere gelerek kapının önüne tekerlekli sandalye bırakıp gitti. Hayırseverin kim olduğunu görmeyen engelli Merve’ye annelik yapan anneanne Medine Bülbül, sabah kapılarının önünde yeni sandalye görünce şaşkınlık yaşadı. Torununun tekerlekli sandalyesinin çalınmasının akabinde ıstırap yaşadıklarını tabir eden Medine Bülbül, tanımadığı bir kişinin konteyner önüne sandalye bıraktığını anlatarak, ’’Tekerlekli sandalyemiz konteynerimizin önünde duruyordu. Yağmur yağıyordu o gün. Dışarı çıkınca sandalyenin çalındığını gördük. Bu engelli çocuğun engelli otomobilini nasıl çalarlar ? Annesi yok bu çocuğun, babası yok bu çocuğun öksüz yetim. Hepimiz çok üzüldük. Bu sabah bir hayırsever mağduriyetimizi duymuş ve kapımızın önüne yeni bir tekerlekli sandalye bırakıp gitmiş. Hayırseveri tanımıyorum. Sağ elin verdiğini sol el görmesin mantığıyla hayırsever tekerlekli sandalyeyi kapının önüne bırakmış. Kapıyı çaldı ve gitti. Kapıyı açtığımda kimseyi göremedim yalnızca tekerlekli sandalyeyi gördüm’’ dedi. 

1/17

2/17

3/17

4/17

5/17

6/17

7/17

8/17

9/17

10/17

11/17

12/17

13/17

14/17

15/17

16/17

17/17

‘BEN ÖLÜRSEM KİMSESİZ KALIR, TEDAVİ EDİLSİN’

Torunu Merve’nin anne ve babasının farklı olduğunu ve kendisinin baktığını söyleyen Medine Bülbül, tek isteğinin Merve’nin tedavi edilmesi olduğunu tabir ederek, “Tek umudum bu çocuğun ayağa kalkabilmesi. Ben ölürsem bu çocuğa hiç kimse bakmaz. Çocuğun yürüyebilmesi için ameliyat ettirilmesi gerekiyor. Tabipler ameliyat yaptırılırsa yüzde 70 oranında yürüyebileceğini söylediler. Bir hayırsever el uzatırsa çocuğumuz yürüyebilecek. Kocam çalışıyor fakat geçimimizi bile güç sağlıyoruz. Bir an evvel tedavi yapılabilirse çocuğumuz yürüyebilecek” diye konuştu.

MERVE’NİN YÜZÜ GÜLÜYOR

Merve Hazal Bülbül, bu sabah yeni tekerlekli sandalyeye kavuşması ile memnunluk yaşadı. Yüzü gülen Merve Hazal’ı ayrıyeten Aile Toplumsal Siyasetler Müdürlüğü, Nurdağı Kaymakamlığı grupları ve Vilayet Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Takviyeli Polislik Şubesi ekipleri de kaldığı konteynerde ziyaret etti. Takımlar ailenin düşüncelerini dinleyip dayanak sağlarken, polisler ise Merve’ye ikramlar verip oyunlar oynadı.

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap