1. Anasayfa
  2. Gündem

Mehmet Sevigen’den Kemal Kılıçdaroğlu’na istifa çağrısı

Mehmet Sevigen’den Kemal Kılıçdaroğlu’na istifa çağrısı
0

Cumhurbaşkanı seçiminin birinci cinsinde adayların salt çoğunluğu alamaması nedeniyle Türkiye, yeni cumhurbaşkanını belirlemek için tekrar sandık başına gitti. Seçimde, Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ile Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu yarıştı.

“ERDOĞAN, CUMHURBAŞKANI SEÇİLDİ”

Her iki cumhurbaşkanı adayı ortasında 2 milyon 253 bin 479 fark olduğunu belirten YSK Lideri Ahmet Yener, “An itibariyle sisteme girilmeyen 891 bin 20 oranındaki oy oranının oy ölçüsünün tamamının cumhurbaşkanı adaylarından rastgele birisine verilmesi halinde dahi sonuçların değişmeyeceği görülmüş ve Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanı olarak süreksiz sonuçlar sonucunda Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olarak seçildiği görülmüştür. Seçim sonuçlarının Türk milletine ve demokrasisine güzel olmasını diler, Türk kamuoyuna hürmetler sunarız” tabirlerini kullandı.

“KİŞİSEL KUSUR YÜZÜNDEN TOPLUMSAL DEMOKRATLARIN 5 YILINI HARCADIK”

23. Devir CHP Milletvekili Mehmet Sevigen, CNN Türk canlı yayınında Göksu Öngören Özgür’e seçim sonuçlarını kıymetlendirdi.

Sevigen’in açıklamalarından satır başları şöyle; Yıllardır CHP’ye emek verdik, birkaç kişinin kusuru ile bir hırs yüzünden insanların umutlarını ellerinden aldık. Ben CHP’liyim, ikinci devir kurucusuyum. Bayanlarımızın haklarını korumak için uğraş sarf ediyoruz. Birinci sefer Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kendi kederine düştüğü periyotlarda bizim yaptığımız ferdî kusur yüzünden toplumsal demokratların 5 yılını harcadık.

Kemal Beyefendi bizim bütün hayallerimizi elimizden aldı. Kendimize kızgınlığımız da var Kemal Bey’e de var. Kemal Bey’e çok kızgınım. Burada düşen halk, Kemal Bey’e inanan insanlarda hayal kırıklığı oldu. Ağlayan beşerler, Kemal Beyefendi sıcak yataklarında yattı.

İlk kez bir talihimiz vardı. Biz uğraş etmeden Kemal Bey’e teslim ettik. Burada bütün arkadaşlarıma kızıyorum, genel lider yardımcılarına, 22-23. periyot milletvekillerine kızıyorum. Halkı anlayamadık biz burada. İtimat duymuyorlar, bu inanç işi.

Meral Hanım demişti zati lütfen aday olmayın, siz aday olursanız GÜZEL Parti seçmenleri size de oy vermiyorlar, bize de oy vermiyorlar.

Kamuoyu yoklamalarında Kemal Beyefendi 4. 5. çıkıyordu. Biz anlatmaya çalışıyorduk Kemal Beyefendi ben genel liderim forsunu kullanarak bu insanlara hisse vererek, milletvekili dağıtmak kolay ya. Kâfi ki elini kaldır diyor.

‘BİZ KENDİ HIRSIMIZA YENİLDİK’

Ali Babacan, Karamollaoğlu, Davutoğlu kendi ortalarında toplandılar biz sağ seçimiz, Kemal Bey’e oy vermez. Pandeminin olduğu bir periyotta, ekonomik olarak sorunlu olduğu bir devirde, Avrupa’nın bize saldırdığı periyotta, trollere verilen paralar kâfi ki bu hükümeti yıkalım dediği bir periyotta, bütün herkesin Tayyip Bey’e karşı olduğu devirde biz kendi hırsımıza yenildi.

KILIÇDAROĞLU’NUN ‘MÜCADELEMİZİ DEVAM ETTİRECEĞİM’ AÇIKLAMASINA NE DİYORSUNUZ?

Mücadelenin sonu kazanmaktır, zaferle taçlandırmaktır, siz 12 seçimdir kazanamıyorsunuz. Altılı masanın etrafındakiler çaba etmedi, bir tek katkısı yok. 40 milletvekili bizim partiden istifa etsinler diyorum.

40 haramiler geldiler çöktüler partiye. Kendi güçlerine güvenemediler, CHP’nin gerisinden milletvekili seçildiler. Mahallî idarelere kadar altılı masayı bozmayalım belediyeyi biz alalım, diye paylaşmaya başlamışlar bunu yaparlarsa gök kubbeyi yere indiririz, başlarına yıkarız.

‘KEMAL BEY’DEN RİCAM LÜTFEN İSTİFA EDİN’

Doğudan, Van’dan, Diyarbakır’dan 5 puan eksilmiş beşerler sandık başına gitmemişler, küsmüşler, bir taraftan özgürlük diyeceksin, bir taraftan baskı diyeceksin, bir tarafta kurt işareti bir tarafta zafer işareti yapacaksın, beşerler güvenmiyor. Benim Kemal Bey’den ricam ve etrafındakilerden ricam lütfen istifa edin.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir