1. Anasayfa
  2. Gündem

Mavi sularda dehşet: Genç kadını sırtından ısırdı!

Tüplü dalış konusunda fenomen olan geç kadın Maldivler'de dehşeti yaşadı. Köpek balıklarını yakından görüntülemek için dalış yapan Carmen Canovas Cervello, çekim yapılırken hemşire köpek balığı saldırısına uğradı. Sırtından ısırılan genç kadın kanlar içerisinde kaldı.

Mavi sularda dehşet: Genç kadını sırtından ısırdı!
0

Tüplü dalış fenomeni Carmen Canovas Cervello Maldivler’de köpekbalıklarını görüntülemek için bir dalış gerçekleştirdi. Dünyanın en tehlikeli deniz canlılarından biri olan köpek balıkları uzmanların da dalış yapanların da en çok ilgi gösterdiği hayvanlardan biri. Köpek balıklarını yaşam alanlarında görüntülemek isteyen dalışçılar tehlikeli olmasına rağmen mavi sulara dalış gerçekleştiriyor.

30 yaşındaki dalış fenomeni Cervello da köpek balıklarını yakından görüntülemek için Maldivler’deki Vaavu Atolü mevkisindeki Dhiggiri tatil beldesi yakınlarında bir dalış gerçekleştirdi. Köpek balığının saldırısıyla ne olduğunu anlayamayan Cervello’nun sırtında 15 santimetrelik bir yara oluştu. Balığın ısırdığı yerde diş izi kaldığı görüldü. Denizden çıkarak tekneye geçen Cervello ve fotoğrafçı İbrahim Shafeeg resmen ölümden döndü.

Köpek balığının saldırısıyla yaralanan 30 yaşındaki dalış fenomeni, yarasını temizledikten sonra dalışa tekrar devam etti. Köpek balığının saldırdığı anları fotoğrafçı Shafeeg şöyle anlattı:

“Vavu Atolü’ndeki köpek balığı koyunda hemşire köpek balıklarıyla dalış yapıyorduk. 198 pound’dan 220 pound’a ve üç metreden daha geniş olan yaklaşık on hemşire köpekbalığı vardı. Köpek balığı ısırmasından sonra, sadece küçük bir yaralanma olduğu için önemli bir şey düşünmedik, bu yüzden yarayı temizledik ve aynı noktada tekrar şnorkelle yüzmeye devam ettik.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir