1. Anasayfa
  2. Gündem

Mardin’de 1 kişinin öldüğü 10 kişinin yaralandığı kavganın görüntüleri ortaya çıktı

Mardin’de 1 kişinin öldüğü 10 kişinin yaralandığı kavganın görüntüleri ortaya çıktı
0

Olay, 23 Mayıs’ta gece saatlerinde Boyaklı Mahallesi Sırt mezrasında meydana geldi. Keskin ve Aktaş aileleri, gece saatlerinde yerlerini ayıran duvarın yanlış yere örüldüğü gerekçesiyle tartıştı. Tartışma taşlı, sopalı ve silahlı arbedeye dönüştü. Çıkan hengamede Fikret Aktaş (45), A.A. (22), M.K. (21) ve N.A. (45) ağır olmak üzere 11 kişi yaralandı.

Yaralılar, sıhhat gruplarınca hastanelere kaldırıldı. Mezrada geniş güvenlik tedbiri alınırken soruşturma kapsamında 3 kuşkulu gözaltına alındı. Şüphelilerin jandarmadaki süreçleri devam ederken, Mardin’deki özel bir hastanede ağır bakım servisine alınan Fikret Aktaş, 25 Mayıs’ta hayatını kaybetti. Aktaş’ın cenazesi, otopsinin akabinde mezrada toprağa verildi.

Kavga anının da cep telefonu imajları ortaya çıktı. İmajlarda 2 kişi yerde yaralı halde yatarken, elinde uzun namlulu silah olan bir kişi havaya ve kalabalığın olduğu istikamete gerçek ateş açıyor. İmgeyi çeken kişi, silahla ateş eden bireye ‘Sıkma’ dedikten sonra etraftakilere ‘ambulansı arayın’ dediği duyuluyor. Ateş eden kişinin elinden daha sonra silah alınırken, etraftakiler de yerde yatan yaralılara müdahale ediyor. 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir