1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Malatya’nın ‘Mersedes Kadir’i sinema filmi olacak 

Malatya’nın ‘Mersedes Kadir’i sinema filmi olacak 
0

Malatya’da araç olarak kullandığı 3 metre uzunluğundaki sopasıyla gün uzunluğu sokaklarda dolaşan ve halk ortasında ‘Mersedes Kadir’ olarak bilinen Fatih Kaydı 2020 yılında teneffüs yetmezliğine bağlı kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Mersedes Kadir’in mevti kederle karşılanırken, bu renkli kişiliği beyaz perdeye taşımak için sinema üretimcileri da harekete geçti.

Kurtlar Vadisi Irak, Kurtlar Vadisi Vatan, Behzat Ç, Cennet Mahallesi, Payitaht Abdulhamit üzere sinema ve dizilerde direktör ve senaristlik yapan Serdar Akar, ‘Mersedes Kadir’in renkli hayatını sinemaya taşımak için Malatya’ya geldi. Sinemanın çekileceği yerleri belirlemek üzere incelemelerde bulunan Direktör Akar, daha sonra basın mensupları ile bir ortaya gelerek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kentteki bir otelde gerçekleşen tanıtım toplantısında sinema hakkında bilgi veren Direktör Serdar Akar, Mersedes Kadir’in hayatı üzerinden Malatya’nın değerli paha ve yerlerinin da tanıtımının yapılacağını, 15 Ağustos itibariyle çekimlere başlamayı planladıklarını, renkli kişiliği ve uğurlu bir karakteri ile Fatih Kaydı’nın hayatını beyaz perdeye taşıyacaklarını söyledi. Mersedes Kadir’in Malatya ile bütünleşmiş ve topluma mal olmuş bir karakter olduğunu belirten Akar, 6 Şubat sarsıntısı sonrası Malatya’da böylesine bir sineması çekmenin zorluklarına değindi. (DHA)

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap