1. Anasayfa
  2. Gündem

Kuyumcu 5 gram yerine 50 gram altın verdi! Akılalmaz hata karakolda bitti

Kuyumcu 5 gram yerine 50 gram altın verdi! Akılalmaz hata karakolda bitti
0

Edinilen bilgiye nazaran, Manavgat’ta tatil yapmakta olan Alman karı-koca, altın almak için İbrahim Sözen Caddesi üzerinde bulunan kuyumcu mağazasına geldi. Mağaza sahibi ve çalışanlarla yıllardır samimi olan Alman çift, mağaza sahibi Mustafa Metin’den evvel 5 gram, akabinde da 50 gram altın istedi. 5 gram altının parasını ödeyen aile, 5 gram yerine 50 gram altını alarak mağazadan ayrılacağı sırada iş yeri sahibi durumu fark ederek geri çağırdı. İş yeri sahibinin tüm ısrarına karşın Alman aile kendilerinde altın olmadığını belirterek iş yerinden ayrıldı.

İş yeri sahibinin altınları denetim edip güvenlik kamerasını izlemesinin akabinde, Alman turistin altını eşine verip çantasına koyduğunu fark etti. Bu olayın akabinde Alman aileye telefonla ulaşmaya çalışan iş yeri sahibi ulaşamayınca altını geri getirmeleri için bildiri yazdı. Bildiriye yanıt alamayan iş yeri sahibi polise giderek şikayette bulundu.

İş yeri sahibinin şikayeti üzerine harekete geçen Manavgat Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği grupları, Alman turistleri kaldıkları otelde bulurken, iş yerinden aldıkları 50 gram altını da bayanın çantasında bularak iş yeri sahibine teslim etti.

Asayiş Ofis Amirliği takımlarınca müşahede altına alınan ve adliyeye çıkarılan Alman aile, Cumhuriyet Savcılığındaki tabirlerinin akabinde hür bırakıldı.

“UZUN VAKİTTİR TANIŞIYORDUK”

Mağaza sahibi Mustafa Metin, Alman aile ile uzun vakittir arkadaş olduklarını belirterek, “Benim en çok ağırıma giden olay da esasen uzun vakittir tanışıp görüşüyor olmak. Her yıl olduğu üzere bu yıl geldiklerinde beni aradılar ve altın almak istediklerini söylediler. İş yerimize gelip altınları incelerken, 5 gramlık altını alacaklarını söyleyip 320 euro verdiler. Bu sırada masanın üzerindeki 50 gram altını da tarttırdılar. Tam iş yerinden ayrılacakları sırada masadaki 50 gram altının olmadığını gördüm. Geri çağırdım, sorduğumda mutlaka almadıklarını üzerlerini arayabileceğimi söylediler. Ben de bir şey söylemedim. Aramalarıma karşın bulamayınca kamera manzaralarını izledim. İmgelerde, 50 gram altını alıp eşine verdiği ve çantasına koyduğunu gördüm. Almanya’daki tanıdıklarımız aracılığıyla telefonunu öğrendim. Aramalarıma karşılık vermedi. Altını getirmesini yoksa şikayetçi olacağımı ileti yazarak ilettim. Bunu da dikkate almayınca gidip şikayette bulundum. Polisler kaldıkları otele gidip altını bayanın çantasında bulmuşlar ve bana teslim ettiler. Gözaltına alındılar. Şikayetimden katiyetle vazgeçmem” dedi.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir