1. Anasayfa
  2. Gündem

Kurtulmuş’tan Özdağ’a ‘Suriyeli göçmenler’ yanıtı

Kurtulmuş’tan Özdağ’a ‘Suriyeli göçmenler’ yanıtı
0

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ ile bugün bir görüşme gerçekleştirdi. Özdağ, ikinci çeşit seçiminde Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıkladı.

Basın açıklamasında konuşan Özdağ, ‘Birinci tıbbın sonunda görük ki ortaya çıkan görünüm iki adayın 28’inde bir ikinci yarış için Türk halkının önüne gideceği çerçeveyi oluşturmuş ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Beyefendi bizi ziyaret etti. Kendilerine sorduk, ‘Sığınmacılar konusunda ne yapmak istiyorsunuz?’ diye sorduk. Anlattıkları şey, sığınmacıların vatandaşlarına dönemsini içermiyordu. Kemal Beyefendi ile görüştük, sığınmacıların geri dönmesi gerektiğini söyledi. Kendisiyle fikir birliğine vardık. Zafer Partisi olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nu ikinci çeşitte destekleme kararı verdik.’ tabirlerini kullandı.

KURTULMUŞ’TAN ÖZDAĞ’A YALANLAMA

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da Özdağ’ın açıklamalarına toplumsal medya hesabından karşılık verdi. Özdağ’ın açıklamalarını yalanlayan Kurtulmuş şu sözleri kullandı;

Sayın Ümit Özdağ’ın bugün yaptığı açıklamasında söz ettiği “Numan Kurtulmuş’un anlattığı şey sığınmacıların vatanlarına dönmesini içermiyordu” biçimindeki kelamları büsbütün gerçek dışıdır.

Hem başbaşa görüşmemizde hem de sonrasındaki ortak basın açıklamasında tabir ettiğimiz üzere Hükümetimiz Suriyeli göçmenlerin inançlı ve istekli geri dönüşleriyle ilgili kapsamlı çalışmalarını hassasiyetle sürdürmektedir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir