1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Kurtulmuş:Milletin iradesinden başka hiçbir iradeyi kabul etmeyiz

Kurtulmuş:Milletin iradesinden başka hiçbir iradeyi kabul etmeyiz
0

Cumhurbaşkanlığı 2. çeşit seçim çalışmalarına devam eden AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen “Beykoz Karadenizliler Buluşması” programına katıldı. Kurtulmuş, Karadenizli hemşeri ile selamlaşarak dayanaklarını istedi.

“7 yamalı bohça koalisyonu andıran bir ittifak var”

Programda konuşan Numan Kurtulmuş, “Türkiye’nin tarihi seçimine günler değil saatler var. Kronometre geriye gerçek sayıyor. 28 Mayıs sabahı inşallah coşkuyla sandıklara koşacağız. Yeniden bu millet çok bir iştirakle sandıklara gelecek ve Recep Tayyip Erdoğan’ı açık orta birinci çıkartarak tekrar Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı yapacak. Öte yandan milletimizin karşısında hiçbir halde bir ortaya gelmesi mümkün olmayan, rastgele bir hususta iki cümle fikirleri olmayan 7 yamalı bohça koalisyonu andıran bir ittifak var. Dünyanın dört bir yanından FETÖ’cüler tam gaz Tayyip Erdoğan’ı indirelim de nasıl olursa olsun havasına girdiler. Birebir biçimde Kandil’in yada PKK’nın Avrupa’daki terör baronlarının hiç gizlenme gereği görmeksizin açıktan Tayyip Erdoğan’ı ve mevcut hükümeti indirmek için bu bir fırsattır. Ha çaba yüklenin Kılıçdaroğlu’nu takviye verenlerin nasıl ortaya saçıldığını daima birlikte gördük” diye konuştu.

“Milletin iradesinden öteki hiçbir iradeyi kabul etmeyiz”

Numan Kurtulmuş konuşmasının devamında, “Ben de Karadenizli bir hemşehriniz olarak Tayyip Erdoğan’a sizler üzere sonuna kadar sahip çıkıyorum. 14 Mayıs’ta yüzde 49.5 oranında aldığımız oy, bu milletin Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktığının açık bir göstergesidir. Milletin iradesinden öteki hiçbir iradeyi kabul etmeyiz, buna eyvallah etmeyiz. Bunu çok açık bir halla olgun, demokrat ve dingin bir halla balkon konuşmasında ortaya koyduk. Demokrasiden ve kendisine benzemeyen anti demokratik bahsedenlerin bir kez daha maskelerinin düştüğünü gördük. Sayın Kılıçdaroğlu, masaya vurarak buradayım dediği görüntü var ya o aslında millete karşı içinde beslediği kinin ve nefretin dışa yansımasıdır” dedi.

Numan Kurtulmuş konuşmasının sonunda, “Liste’de 2 aday var. Birincisi, 21 yıldır hizmetleriyle, yapıtlarıyla Türkiye’nin her yerinde büyük adımlar atmış önder, Türkiye’de çok kıymetli demokratik ıslahatları gerçekleştirmiş, tüzel ve siyasi ıslahatları gerçekleştirmiş bir isim. Karabağ’da Azerbaycan’ın zafer kazanması için dayanak olmuş bir başkan. Kıbrıs’ta, Doğu Akdeniz’de, Ege’de Türkiye’nin haklarını sonuna kadar savunan bir başkan. Türkiye’de ulusal savunma endüstrinin güçlü bir formda gerçekleşmesi için önünü açan bir başkan var. Öteki adayda bunların hiçbirini söylemeye gerek yok girişteki ağaçlar vardı ya, götürün Kılıçdaroğlu’na sorun hayatında bir tane ağaç dikmiş mi? Dikili bir ağacı var mı?” diye konuştu.

Yazar Hakkında

Yorum Yap