1. Anasayfa
  2. Gündem

Korkunç detay! Öldürdükleri akrabalarının yanına, 2 tüfek ve satırla gitmişler

Korkunç detay! Öldürdükleri akrabalarının yanına, 2 tüfek ve satırla gitmişler
0

Tepebaşı ilçesinde oturan İsmail Akdemir, çocukları Beytocan ve Baran ile geçen yıl eylül ayında Yeşiltepe Mahallesi 8892’nci Sokak’taki akrabaları Volkan Şener ile Polat Gezgin’in meskenine gitti. Burada taraflar ortasında hengame çıktı, baba ile oğulları pompalı tüfekle ateş edip kaçtı. Şener ile Gezgin hayatını kaybederken, gözaltına alınan 3 kuşkulu tutuklandı.

AYRI FARKLI 2’ŞER KERE MÜEBBET MAHPUS İSTENDİ

Baba ile 2 oğlu hakkında Eskişehir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. 3 sanık için ‘kasten öldürme’ kabahatinden farklı başka 2’şer kere müebbet mahpus cezası talep edildi. İddianamede; olaydan 1 gün evvel sanık Beytocan Akdemir’in, Polat Gezgin’in aracında içki içip gezdiği, kendisini konuta bırakmadıkları için yürüdüğü, bu sırada bekçiler tarafından durdurulduğu, üzerindeki ruhsatsız tabanca nedeniyle polis merkezine götürüldüğü ve geceyi nezarette geçirdiği belirtildi. Bunun üzerine akrabalar ortasında meskene bırakmama sıkıntısı nedeniyle hengame çıktığı kaydedildi.

‘KURTULMA MAKSATLI ATEŞ ETTİM’

İlk duruşmaya Baran Akdemir, Beytocan Akdemir ile taraf avukatları katıldı. Baba İsmail Akdemir ise hastanede gördüğü kanser tedavisi nedeniyle duruşmada yer almadı. Beytocan Akdemir, tartıştıkları akrabalarına konuşmak için gittiklerini ve öldürme kasıtlarının olmadığını belirterek, “Olaydan 2 gün evvel Polat, Volkan ve öbür akrabalarımla birlikte uyuşturucu kullandık. Polat, arabayı sürüyordu. Dönüşte beni konuta bırakmadı. Ben de yürüyerek giderken üzerimdeki ruhsatsız silahla yolda bekçilere yakalandım. Geceyi nezarette geçirmek zorunda kaldım. Bu sebeple dolayı toplumsal medyada tartıştık, küfürleştik. Olayda ise yanılgımı kabul ediyorum. Araçtan tüfekle indim. Konuşmaya gitmiştik, öldürme kastım yoktu. Üzerime saldırdılar. Kurtulma emelli ateş ettim” dedi.

‘CİNAYETLERİ ÜSTLENMEMİ İSTEDİ’

Baran Akdemir, olay sırasında kardeşinde tüfek, babasında ise satır gördüğünü belirterek, “Olay anında babamın elinde satır gördüm. Beytocan’da tüfek varmış. Kimseye bir müdahalede bulunmadım. Volkan’ın vurulduğunu gördüm lakin Polat’ı görmedim. Araçtaki başka tüfeği ise kullanmadık. Kardeşimle emniyetteyken Polat’ın öldüğünü öğrendik. Beytocan, ‘cezaevinden yeni çıktım ağabey, cinayetleri sen üstlen, yoksa intihar ederim’ dedi. Ben de ağabeylik içgüdüsü ile kabul edip, savcılıkta palavra söz verdim” diye konuştu.

‘ÇOCUKLARIMI AYAKKABI BOYAYARAK BÜYÜTTÜM’

Öldürülen Polat Gezgin ile Volkan Şenel’in babası Selim Gezgin ise “Beytocan’ı kışkırtan ve maksat gösteren ağabeyidir. 5 çocuğumdan ikisini kaybettim. Çocuklarımı yıllarca saat gözetmeksizin ayakkabı boyayarak büyüttüm. Artık 2 çocuğum toprağın altında. Sanıklar da benim elimde büyüdüler, onlar kuzenlerdi. Sonuna kadar şikayetçiyim” dedi.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verip, duruşmayı erteledi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir