1. Anasayfa
  2. Gündem

Korku dolu anlar! Park halindeyken kayan İETT otobüsü evin bahçesine uçtu

Korku dolu anlar! Park halindeyken kayan İETT otobüsü evin bahçesine uçtu
0

Olay, saat 21.30 sıralarında Soğuksu Mahallesi Cengizhan Caddesi’nde meydana geldi. Teze nazaran, 34 HD 3692 plakalı İETT otobüsü park edildikten bir süre sonra aşağı gerçek kaymaya başladı.Yol ortasındaki refüje çarpıp savrulan otobüs, park halinde bulunan iki araca da vurarak bir konutun bahçesine uçtu. Etraftaki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis takımları sevk edildi. Polis takımları olay yerinde güvenlik tedbirleri alırken, itfaiye takımları alanda incelemelerde bulundu. Bu sırada, otobüs olay yerine çağırılan vinç yardımıyla konutun bahçesinden çıkartıldı. Otobüsün uçtuğu konutun bahçesinde daha evvel de misal kazaların yaşandığı öğrenildi.

‘CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK’

Olayla ilgili konuşan konut sahibinin oğlu Erdal Kavrazlı “Yukarıdan kayıp gelip otomobillere vurarak buraya geliyor. Bu birinci kaza değil, daha evvel de kazalar oldu. Muhtarımıza da danıştık bariyer falan yapılmalı, can güvenliğimiz yok. Otobüs boş, park halinde bırakıp meskene gitmiş. Allah korusun daha makus bir şey de olabilirdi” diye konuştu.

Evin sahibi Mehmet Kavrazlı ise “Bir ses duydum patır kütür, sonra çıkıp bakalım dedik otobüsü kapının önünde gördüm. Biz geldiğimizde kimse yoktu. Üstten aşağıya gerçek otomobil geliyordu, el freni mi çekilmedi ne yaptı” dedi.

Olayı gören Salim Uzun, “Saat 9 civarlarında bizim sokakta bir ses duydum bir gürültü ve ağaç sesi duydum. Daha sonra otomobilin park halindeyken geri geri gelerek araçlara çarpıp geçtiğini duydum üstten aşağıya düştü boş otobüs” formunda konuştu.

Polis takımları daha evvel de misal durumların yaşandığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir