1. Ana Sayfa
  2. Gündem

KKTC ile Bodrum arasında uçuş seferleri başladı

KKTC ile Bodrum arasında uçuş seferleri başladı
0

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan özel bir havayolu firması tarafından Ercan Havalimanı ve Bodrum- Milas Havalimanı ortasında uçuşlar başlatıldı. Birincisi bugün yapılan uçuş, haftada 2 gün olmak üzere 27 Eylül tarihine kadar sürecek. Bugün gerçekleştirilen uçuştu Bodrum’a 168 yolcu geldi. Çarşamba ve cumartesi günü yapılacak uçuşlarla ilgili tanıtım toplantısı Gümbet Mahallesi’ndeki bir otelde yapıldı. Toplantıya KKTC Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Etraf Bakanı Fikri Ataoğlu, Muğla Vali Yardımcısı Murat Sarı, KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Enver Öztürk, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Lider Vekili Emel Çakaloğlu, Muğla Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Toprak, havayolu firması yetkilileri ile çeşitli STK temsilcileri ve turizmciler katıldı.

‘KÜÇÜCÜK ADADA HER ŞEY MEVCUT’

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ana vatan Türkiye’deki kardeşleriyle daha samimiyet içerisinde oluşturulan bu köprülerden çok daha samimi ve çok daha süratli bir halde havayolu şirketlerinin oluşmasıyla ilgili çok önemli teşebbüslerimiz oldu. Uçak bilet fiyatlarından daima şikayet ediyorduk. Uçak bilet fiyatlarının düşmesiyle ilgili tekrar ana vatan Türkiye’deki yetkililerle sohbetlerimizi yaptık. Daha 2 gün evvel Sayın Cumhurbaşkanımızın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapmış olduğu ziyarette yeniden tıpkı hususları konuştuk. Cumhurbaşkanımızın önümüzdeki günlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelecek olan yolcuların istek ettiğimiz sayılara inmesiyle ilgili talimatların verildiğine şahitlik yaptık. Ne keyifli bize ki 3 gönlü hoş kardeşimin yaptığı teşebbüsler sonrası Fly Kıbrıs Hava Yolları şirketini kurmalarından ötürü uçak bilet fiyatlarında önemli bir biçimde indirim kelam konusu oldu. Bir taraftan turizm, bir taraftan ebetteki turizmin iktisada olan katkısının yanında karşılıklı iş birliğidir. Karşılıklı iş birliği dediğimiz noktada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşayan herkes sizin bir modülünüz, sizin bir kardeşiniz ana vatan Türkiye’de. Anadolu’nun bağrından kopup oraya gidip oraya yerleşenleriz biz. Tıpkı lisanı, tıpkı para ünitesini ve birebir dini paylaşanlarız. Turizmde iddialıyız, 10 bin yılı aşkın tarihi zenginliğimiz, doğal güzelliklerimiz ve sayamayacağımız birçok değerlerimizle ve de otellerimizle övünüyoruz. Dünyayla yarışır otellerimizin olduğundan da defaatlerce bahsediyoruz. Karşılıklı olarak yapılacak bu ziyaretlerin yanı sıra iş insanlarının birlikte yapacakları iş birlikleri o köprünün irtibatının mimarı olacaktır. Küçücük adada her şey mevut. Küçük bir adayız, nüfusumuz küçük gönlümüz ve kalbimiz çok büyük” dedi.

Toplantıda konuşan Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, “Bodrum, Türkiye’deki turizm yerlerinden nazar boncuğu diyebileceğimiz nazar boncuklu bir ilçesidir. Türkiye’deki birçok vilayetten daha büyük ve Bodrum Türkiye’nin en kıymetli turizm destinasyonlarından bir tanesi. Turizm beldelerine gelen turistlerin öncelikle dikkat ettiği bahis ulaşımdaki rahatlığı. Biz Milas-Bodrum Havalimanı’ndan Kıbrıs’a direkt uçuş yoktu. Ulaşım ne kadar kolaylaşırsa tercih edilme oranınız o kadar artıyor” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap