1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Kızını öldüren torunu ve damadı için en ağır cezayı istedi

Kızını öldüren torunu ve damadı için en ağır cezayı istedi
0

19 Nisan 2022 tarihinde Tepebaşı ilçesi Fevziçakmak Mahallesi Ertorun Sokak’ta meydana gelen olayda 15 yaşındaki İ.A., annesi Serap Bor’u pompalı tüfekle öldürdü. Olayın akabinde Vilayet Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp ve Cinayet Ofis Amirliği gruplarının başlattığı çalışma sonucu 15 yaşındaki çocuk, azmettiricisi olduğu sav edilen babası Erkan A. birlikte yakalandı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen baba Erkan A. ve oğlu İ.A., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Serap Bor’un oğlu tarafından öldürülmesine ait başlatılan davanın dördüncü duruşması Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Tutuklu sanığın çocuk yaşta olmasından ötürü kapalı olarak gerçekleştirilen duruşma, ileri bir tarihe ertelendi.

“TEK DİLEĞİM ONLARIN CEZA ALMASI”

Kızının öldürülmesine ait görülen davayı takip etmek için Eskişehir Adalet Sarayı’na gelen Cennet Bor, torunu ve damadı için en ağır cezayı istedi. Torununu azmettiren kişinin babası olduğunu tez eden Cennet Bor, şu tabirleri kullandı:

“Torunum ve eski damadımın en ağır cezayı almalarını istiyorum. Kızımın kanı yerde kalmasın. Onlara ölesiye kadar ceza versinler. Tek dileğim onların ceza alması, hayattan öbür bir şey istemiyorum. Valla o çocuğu babası azmettirdi. Kızım orada 15 yıl sıkıntı çekti. Kaygıyla yaşadık, bizi tehdit ederek elinde tuttu. Bunu daima biliyoruz, daima söylüyoruz. Öbür bir şey istemiyorum, tek dileğim onların ceza alması diğer bir şey söyleyemiyorum.”

Yazar Hakkında

Yorum Yap