1. Anasayfa
  2. Gündem

Kızına 14 kez cinsel istismarda bulundu! Mahkemeden şoke eden ceza indirimi

Kızına 14 kez cinsel istismarda bulundu! Mahkemeden şoke eden ceza indirimi
0

Geçen yıl E.V., annesi F.V.’ye, babası Murat V.’nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. Bunun üzerine F.V., karakola giderek şikayetçi oldu. Murat V., çalıştığı maden ocağında yakalanarak gözaltına alındı. Kızına 14 defa cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen Murat V., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Murat V. hakkında Zonguldak 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Evvelki duruşmada mütalaasını veren savcı, sanığın 47 yıla kadar mahpus ile cezalandırılmasını istedi.

Davanın karar duruşmasına tutuklu sanık Murat V. SEGBİS ile katılırken, taraf avukatları ise salonda hazır bulundu. Mahkeme savcısı, mütalaasını tekrar edip sanık hakkında 47 yıla kadar mahpus istedi. Sanık ise mütalaaya karşı, “Ben hatasızım. Ben yapmadım hepsi iftira. Beni olay günü ocaktan getirdiler. Beni iş yerinden getirirken jandarmalar bana demediklerini bırakmadılar. Bana küfrettiler. Ben hatasızım, hepsi iftira” dedi.

‘BUNLAR GERÇEK DEĞİL HEPSİ İFTİRA’

Mahkeme lideri, daha evvel jandarmada, savcılıkta ve sorgu hakimliğindeki tabirlerinde kabahatini itiraf ettiğini hatırlatarak ‘Niye daha evvel kabul ettin’ diye sordu. Sanık ise “Ben birinci kere bu türlü şeyler yaşadım. Jandarmaları da görünce elim ayağım tutuldu. Savcıya da tabir verirken tezleri kabul etmiştim. Daha evvel suçlamaları kabul etmiş olsam da artık etmiyorum. Argümanlar hakikat değil, hepsi iftira” diye yanıt verdi.

BOŞANMA DAVASI İÇİN MÜNASEBET İDDİASI

Sanık avukatı ise mağdur kız çocuğunun verdiği sözlerde çelişki olduğunu isimli tıp kurumu raporunun da kesin bir kanıt içermediğini söyledi. Avukat, sanığın eşi F.V.’nin, kendisine cinsel istismar olayını destek göstererek boşanma davası açtığını, bu suçlamanın boşanma münasebeti olarak kullanılmak için uydurulduğunu öne sürerek müvekkilinin beraatini istedi. Karardan evvel son kelamı sorulan sanık, “Borcum var. Çalışmadan borcumu ödeyemiyorum, biriktikçe birikiyor. Hatasızım, tutuklu kalmam mağduriyetime sebep olacaktır” diye konuştu.

Mahkeme heyeti Murat V.’ye kendi kızına cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 27 yıl, hatanın zincirleme halde işlendiği gerekçesiyle artırım uygulayarak 33 yıl 9 ay mahpus cezasına hükmetti. Heyet, sanığın yargılama sırasındaki tavır ve davranışları sebebiyle yeterli hal indirimi uygulayarak cezayı 28 yıl 1 ay 15 güne düşürdü. Sanığın cezasını tutuklu olarak çekmesine karar verildi. Sanık kararın akabinde, “Ben mağdurum burada asıl hatası, karşı tarafın çekmesi lazım” tabirlerini kullandı. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir