1. Anasayfa
  2. Gündem

Kız Kulesi’nde ücretsiz son gün yoğunluğu

Kız Kulesi’nde ücretsiz son gün yoğunluğu
0

Kız Kulesi, yaklaşık 3 yıl süren onarım çalışmaları sonrasında 11 Mayıs’ta ziyarete açıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, yapıya ulaşım ve ziyaretlerin 1 Haziran’a kadar fiyatsız olacağını duyurdu. Fiyatsız ziyaretlerin son gününde, kuleye ulaşımın sağlandığı Üsküdar’da bulunan Kız Kulesi bilet satış gişesi önünde metrelerce uzunlukta kuyruk oluştu. Kıyıda oluşan kuyruk, havadan da görüntülendi. Sıradakilerin, bekleme mühletleri ise 2 saati buldu. 

DAHA EVVEL HİÇ GELMEMİŞTİM YENİ HALİNİ GÖRMEYE GELDİM

Kuyrukta bekleyenlerden Dilek Yeşilyurt, “Yaklaşık 1 buçuk saattir sırada bekliyorum. Bugün son gün diye geldik, seçimde vazifem vardı aslında niyetimiz o gün gitmekti lakin bugün oğlum için de okuldan müsaade alıp geldim. Bugünü kıymetlendirmek istedim. Birinci kere görmek nasip olacak, onarım yapılmış halini merak ettim” dedi.

Ziyaretçi Mustafa Aydın, “10 dakika sonra tam 2 saattir bekliyor olacağım. Daha evvel hiç gelmemiştim, yenilenince yeni halini görmeye geldim. Eski hali de hoştu fakat, yeni hali de, geceleri ışık şovları oluyor. Değişim de koşul tabi ki. Bakalım, merak ediyoruz, umarım görebiliriz, 16.00’da kapanacağı söyleniyor” diye konuştu. Sırada bekleyenlerden Gümüş Kurt ise, “Güzel bir his İstanbullular için. Kız Kulesi esasen İstanbul için gelenek görenek haline gelmiş bir durumda. Vatandaşlarımız da son günde hayli ağır ilgili. Merak ediyordum, eskiye nazaran daha farklı olmuş” biçiminde konuştu.

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir