1. Anasayfa
  2. Gündem

Kırıkkale’de sağanak sele neden oldu: Ahır ve evleri su bastı

Kırıkkale’de sağanak sele neden oldu: Ahır ve evleri su bastı
0

Delice ilçesine bağlı Çerikli beldesinde öğlenden sonra ansızın başlayan sağanak günlük ömrü olumsuz etkiledi. Yağışın akabinde derelerin taşması sonucu sel suları nedeniyle müstakil bir meskende çökme meydana gelirken, birtakım ekili yerler, ahırlar ve meskenler su altında kalarak ziyan gördü. Selin akabinde Delice Kaymakamı Muhammed Burak Akköz, Çerikli Belde Belediye Lideri Nuh Şahin ve AFAD Vilayet Müdürü Abdullah Sarıçiçek konutlarda incelemede bulunarak, yağıştan ziyan gören vatandaşları ziyaret etti, geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Birkaç haftadır ağır bir sağanakla karşı karşıya olduklarını söyleyen Kaymakam Akköz, “Bugün ikindi vaktinde Çerikli beldemizde kuvvetli yağış meydana geldi. Belediye liderimiz ve AFAD gruplarımızla sahayı dolaştık. Can kaybının olmaması sevindirici. Devletimiz alanda, inşallah gerekeni yapacağız. Bir meskende de selden ötürü çökme meydana geldi. Allah’tan o sırada konutta kimse yokmuş. Konutlarda ve farklı noktalarda hasar kelam konusu. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. AFAD müdürümüz de burada, hasar tespit çalışmaları sürüyor. Allah beterinden korusun diyoruz” dedi.

‘BELDEDE 20’YE YAKIN AHIR, 50 CİVARINDA DA MESKENDE HASAR OLUŞTU’

Belediye Lideri Nuh Şahin ise yaptığı açıklamada, “Saat 15.00 sıralarında şiddetli bir yağışla karşılaştık. AFAD’ın ikazıyla kendi uğraşlarımızla tedbirleri evvelce almaya çalıştık. Çeşitli derelerden gelen suların birleştikleri alanlarda taşkınlar meydana geldi. Şükürler olsun can kaybımız yok. Su basan mesken, ahır ve bahçelerde hasar var. Sağanağın başından beri alanda olduğumuz için çabucak müdahale ettik. Dere kenarlarında genişletme yaparak taşkın olmasını önlemeye çalıştık. Hasar gören konut ve ahırların paklığını de belediye olarak yarına kadar yapacağız. Beldede 20’ye yakın ahır, 50 civarında da konutta hasar oluştu” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir