1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Kirasını ödeyemeyen engelli anneye haciz şoku! 3 çocuğuyla parka yerleşti

Kirasını ödeyemeyen engelli anneye haciz şoku! 3 çocuğuyla parka yerleşti
0

Merkez Osmangazi ilçesi Çırpan Mahallesi’ndeki bir apartmanda oturan 3 çocuk annesi Hasret Öner (53) yürümekte zorluk çektiği için vefat eden babasından kalan parayla ve engelli maaşıyla geçinmeye çalışıyor. Yüzde 50 manisi bulunan 3 çocuk annesi Öner, biriken borçlarından ötürü kiralarını ödemeyince konut sahibi tarafından mahkeme kararıyla meskenden çıkarıldı.

Borçlarına karşılık eşyalarına haciz konulan anne, evlatlarıyla yalnızca yanlarına aldıkları kıyafetler ile birlikte Çırpan Mahallesi’ndeki muhtarlığın yanında bulunan parka yerleşti. Günlerdir dışarda kalan gözü yaşlı annenin tek isteği evlatlarıyla başlarını sokabileceği bir yuva.

“ÇOCUKLARIMDAN AYRILMAK İSTEMİYORUM”

53 yaşındaki 3 çocuk annesi Hasret Öner, “ Babamdan kalan maaşla geçinmeye çalışıyorduk. Çocuklarım okula gidiyordu. Borçlarımızdan ötürü bir periyottur ne okula gidebiliyorlar ne de kiramızı ödeyebiliyoruz. Çocuklarım bana bakmak için çalışmak istiyor lakin bu defa de yaşları küçük olduğu için onları işe almıyorlar. Sığınma konutuna başvurmak istedim ancak bu defa de çocuklarımı bırakmak istemiyorum. Onlarda beni bırakmak istemiyor. Bizim tek isteğimiz ayrılmamak, başımızı bir daima bir arada kalacağımız bir yere sokabilmek” diye konuştu.

“DIŞARDA KALIRIZ LAKİN YENİDEN DE ANNEMİZİ BIRAKMAYIZ”

Çocuklardan Berkay Öner ise, “Biz annemizden ayrılmak istemiyoruz. Biz esirgeme kurumuna gidip annemizi bu durumda bırakamayız. Dışarda kalırız lakin tekrar de annemizi bırakmayız” sözlerini kullandı.

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap