1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Kılıçdaroğlu’ndan sert çıkış: 418 milyar doları söke söke alacağım

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu reklam filmlerinin televizyon kanallarında engellendiğini açıkladı. Kılıçdaroğlu 418 milyar dolar nerede temalı filmi kendi hesabından yayınladı. Kılıçdaroğlu, "Korku dağları sarmış" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’ndan sert çıkış: 418 milyar doları söke söke alacağım
0

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya kesabından sert bir açıklama yaptı. Televizyon kanallarının reklam filmini engellediğini açıklayan Kılıçdaroğlu, “Korku dağları sardı” ifadelerini kullandı. Saat 21.30’da bir video paylaşan Kılıçdaroğlu, “Herkesin kiminle ve ne ile mücadele ettiğimizi çok iyi anlaması gerekiyor. Bu iş çok ciddi, bu seçim de çok hayati. Ey çeteler! Siz hala anlamadınız, Bay Kemal asla yolundan dönmez” ifadelerini kullandı.

“Sevgili halkım, sizden çalınan bir para var. Tam 418 milyar dolar. 20 yılda bine yakın yandaş şirket bir araya geldi ve Hazine’yi soydu.

Çalınan para, sizin paranız. Evlatlarınızın parasını gasbettiler. Bu arada şunu da söyleyeyim: Devletle birlikte dürüstçe hizmet veren on binlerce de şirket var. Onların hepsinin başımın üstünde yeri var.

Ben de bu yandaş çetelerle ilgili çok net konuştum. ‘Bu çeteler benim can düşmanımdır’ dedim. ‘Onlar bu ülkede yatağa aç giren çocukların hakkını yemiştir’ dedim.

“ÖLÜMÜNE MÜCADELE EDECEĞİM”

Bu çetelerden tahsil edeceğim 418 milyar dolarla halkım için yapacaklarımızı anlattım. Kısa filmlerle… Bu filmler, bu gece televizyonlarda yayınlanacaktı ama bazı kanallar yayınlamayı reddetti. Hırsızlığa kalkan oluşturacak bir yasak için kimlere haber uçurduklarını da biliyoruz.

Ey çeteler! Ey o halkın gasbedilmiş parasıyla alınan medyalar! Ben sizden mi korkacağım? Ben bu mücadelede ölümü göze almışım, sizin sansürlerinizden mi geri adım atacağım? Halkımız refaha ve huzura kavuşacak. Bunun için ben sizinle ölümüne mücadele edeceğim ölümüne.

Şu net ki, ben sırtımı milletime yaslıyorum. Vallahi biz bu işi yaparız ve yapacağız. Halkıma sesleniyorum: 418 milyar dolar serisinin ilk filmini birazdan paylaşacağım.”

SON GÜNLERİNİZ ÇETELER

Kılıçdaroğlu, açıklamasında ‘418 milyar dolar serisinin ilk filmi’ sözleriyle bahsettiği videoyu sosyal medya hesabında paylaştı.

Paylaşımında “Buyurun, engellenen kampanyamızın ilk filmi. 418 milyar doların her kuruşunu söke söke alacağım. Son günlerinizin keyfini çıkarın çeteler…” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, videoda “Sana söz emekçi kardeşim. Hazine’den çalınan 418 milyar doları geri alacağım. Omzundaki vergi ve sigorta yükünü azaltacağım. Sana söz, yine baharlar gelecek, Bay Kemal sözünden dönmeyecek.

Yazar Hakkında

Yorum Yap