1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu yeniden görüşecek mi? İşte son kulis bilgileri…

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu yeniden görüşecek mi? İşte son kulis bilgileri…
0

Geçtiğimiz gün CHP Önderi Kılıçdaroğlu ve İBB Lideri İmamoğlu, Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Ahlatlıbel Toplumsal Tesisleri’nde görüşme gerçekleştirdi. 28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanı Seçimleri’nden sonra 3’üncü kere bir ortaya gelen Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun basına kapalı görüşmesi yaklaşık 2 saat sürdü. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu toplantının akabinde basın mensuplarına el sallayarak farklı araçlarla tesisten ayrıldı.

Peki Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu ortasında yeni bir görüşme olacak mı? Son kulis bilgilerini CNN Türk muhabiri Melike Görür aktardı. İşte Görür’ün değerlendirmeleri;

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu seçimden sonra sık sık değişim vurgusu yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’yla seçimden sonra toplamda üç kere görüştü. Önümüzdeki günlerde de bu görüşmelerin devam edeceği belirtiliyor.

BU GÖRÜŞMELERDEN BİR SONUÇ ÇIKAR MI?

Görüşmede bir şey çıkmayacağı tarafında. Genel Lider bildiğini yapar biçiminde bir görüş hakim şu an için. Ekrem İmamoğlu’nunsa başının net olmadığı belirtiliyor. CHP kaynakları tarafından ‘Şu vakte kadar İmamoğlu’nun başı net olsa süreç daha güzel yönetilirdi lakin zor’ tabirleri kullanılıyor.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu küme toplantısında ‘gemiyi limana sağlam koyacağım’ tabirlerini kullanmıştı.

Kurultayın ne vakit yapılacağı şu an için tam manasıyla net değil. Aslında kongre takvimleri başladı. İl-ilçe kongreleri yapılması bekleniyor. Ekim ayının sonunda da vilayet kongrelerinin tamamlanması bekleniyor. Lakin ilçe ya da vilayet kongrelerine yapılan itirazlar sonucu bu süreç daha da uzayabilir. CHP kaynakları da bunu işaret ediyor.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap