1. Anasayfa
  2. Gündem

Kılıçdaroğlu, Özdağ ile görüştü

Kılıçdaroğlu, Özdağ ile görüştü
0

Yaklaşık bir saat süren görüşmeye dair paylaşılan fotoğrafta Kılıçdaroğlu ve Özdağ’ın önlerindeki not defterleri dikkat çekti. Özdağ, Twitter’dan yaptığı açıklamada “Atatürk çizgisinde Türk Milliyetçiliği tabanında kurulan Zafer Partisi’nin Genel Lideri olarak, kuruluş prensiplerini müdafaa (Anayasa 1-4 Md. Ve 66 Md.) ve terörle aktif gayret için gerekenlerin yapılması, 13 milyon sığınmacının geri dönmesinin sağlanması ile ilgili kuralları içeren, Türkiye Cumhuriyetini daha ileri taşıma gayesiyle oluşturduğumuz mutabakat metnini, iş birliği temelleri çerçevesinde CHP Genel Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na sundum. Millet İttifakı paydaşlarının onayını alması gerektiğini tabir etti. Kendisi, yarın (bugün) saat 11.00’de yapacağım basın toplantısına kadar, Millet İttifakı’nın umarım olumlu karşılığını iletecek” dedi.

‘Kimin vatandan yana olduğu belli’

Kılıçdaroğlu, Oğan’ın Erdoğan’ı destekleyeceğini bildirmesinin akabinde Twitter’dan “Kimin bu hoş vatandan kimin bu hoş vatanı satandan yana olduğu belli! Biz bu ülkeyi terörden ve mültecilerden kurtarmaya geliyoruz. Bu bir referandumdur; artık kimse kimseyi kandıramayacak. Sandığa gelmeyen 8 milyon vatandaşımızı ve tüm gençlerimizi sandığa çağırıyorum!” sözlerini kullandı. Kılıçdaroğlu, “İkinci çeşitte kimseyi manipüle edemeyecekler. Tüm maskeler düştü, her şey gün üzere ortada. Cehennemin kapılarını kimin kapayacağı da artık netleşmiştir. Seçim sıfırdan başlamıştır. Haydi Sandığa!” dedi.

‘Oğan’ın açıklaması partimizi bağlamamakta’

Sinan Oğan’ın 28 Mayıs’taki ikinci cinste Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklamasının akabinde CET İttifakı’nın ortaklarından olan Zafer Partisi’nin önderi Ümit Özdağ, “Kendi politik tercihidir. Bu açıklama Zafer Partisi’ni temsil etmemekte ve bağlamamaktadır” dedi. Sinan Oğan’ın 28 Mayıs’taki ikinci çeşitte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklamasının akabinde CET İttifakı’nın ortaklarından olan Zafer Partisi’nin önderi Ümit Özdağ, “Kendi politik tercihidir. Bu açıklama Zafer Partisi’ni temsil etmemekte ve bağlamamaktadır” dedi. Zafer Partisi’nin önderi Özdağ, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sayın Sinan Oğan’ın açıklaması yalnızca kendi politik tercihidir. Zafer Partisi ismine açıklama yarın (bugün) saat 11.00’de benim tarafımdan yapılacaktır” tabirlerini kullandı. l ANKARA Milliyet

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir