1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Kendilerini kamufle etmek için peruk ve gözlük kullanmışlar

Kendilerini kamufle etmek için peruk ve gözlük kullanmışlar
0

Hırsızlık Ofis Amirliği grupları tarafından Çekmeköy, Beykoz, Maltepe, Beşiktaş ve Kadıköy ilçelerinde birbiri arkasına meydana gelen hırsızlık olayları üzerine soruşturma başlatıldı. Polis yaptığı çalışmada şüphelilerin gerçekleştirdikleri birtakım olaylarda güvenlik kameraları tarafından görüntülendiklerini tespit etti. İmgelerde çalıntı  bir arabayla binanın otoparkına gelen şüphelilerin, üstteki katlara çıkarak dairelerden hırsızlık yaptıkları akabinde çaldıklarıeşyalarla otoparktan kaçtıkları görüldü.

KESİNLEŞMİŞ MAHPUS CEZALARI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Hırsızlık Ofis Amirliği takımları kimliği tespit edilen şüphelilerden Güldeste Y.(52) ile Melek Y.’yi (45) Ümraniye’de düzenlediği operasyonla gözaltına aldı. Şüphelilerden Güldeste Y.’nin hakkında 22 yıl mutlaklaşmış mahpus cezası, 7 başka evraktan aranması olduğu tespit edildi. Başka kuşkulu Melek Y.’nin ise hakkında 4 yıl 6 ay mahpus cezası ile 11 adet yakalama kararı bulunduğu ortaya çıktı.

1/4

2/4

3/4

4/4

KILIK DEĞİŞTİRMEK İÇİN PERUK KULLANIYORLARMIŞ

Polis soruşturması sonucu 6 başka konuttan hırsızlık, resmi dokümanda sahtecilik kabahatlerini işledikleri tespit edilen şüpheliler adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin konutlarında yapılan aramada, kılık değiştirmek için kullandıkları peruk ve gözlükler ile geçersiz ikiz plakalar ele geçirildi. Şüphelilerin kullandığı çalıntı araba bulunarak sahibine teslim edilirken, yetkililer olayla ilgili soruşturmanın çok taraflı sürdüğünü belirtti.

Yazar Hakkında

Yorum Yap