1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Keçiören’de Deniz Baykal’ın adı verilen park açıldı

Keçiören’de Deniz Baykal’ın adı verilen park açıldı
0

Açılışa, Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok, CHP Genel Lider Yardımcısı Muharrem Erkek, Deniz Baykal’ın oğlu Prof. Dr. Ataç Baykal, 22. Devir TBMM Başkanvekili Yılmaz Ateş, 22. Devir Milletvekili Zekeriya Akıncı, birçok siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

‘DENİZ BAYKAL KIYMETLİ BİR DEVLET ADAMIYDI’

Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok açılışta yaptığı konuşmada, Deniz Baykal’ın kıymetli bir devlet adamı olduğunu söyleyerek “Bugün Türk siyasetinde, Türkiye Cumhuriyeti devletimizin varlığında ve bekasında kıymetli bir isim olan merhum Deniz Baykal’ın ismini verdiğimiz parkımızı açıyoruz. Allah yerini cennet etsin. Uzun yıllar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde gerek bakanlık gerekse Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı yaparak hizmet etmiş olan, emek vermiş olan; bir Türkiye sevdalısı olan, her şeyden evvel Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin âli menfaatlerini düşünen bir önderdi Deniz Baykal” dedi.

‘İNSAN ÜZÜLÜYOR, ŞAŞIRIYOR’

Deniz Baykal’ın oğlu Prof. Dr. Ataç Baykal ise park açılışını duyduğunda duygulandığını lisana getirerek “İnsan üzülüyor, şaşırıyor. Bildiğim kadarıyla birinci kere bir tesise babamın ismi veriliyor Türkiye’de. Lider Altınok’a tüm Keçiören belediyesi mensuplarına, çalışanlarına, Keçiören halkına çok teşekkür ediyorum. Eksik olmayın, sağ olun var olun” diye konuştu.

CHP Genel Lider Yardımcısı Muharrem Erkek de Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok’a teşekkür ederek “Merhum genel liderimiz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin dördüncü genel lideri olarak çok değerli bir siyaset insanı, devlet adamıydı. Türk siyasetine değerli hizmetler vermiş siyaset ve devlet adamının ismi bu hoş parkta ve ülkemizin birçok hoş köşesinde de sonsuza kadar yaşayacaktır. Bu bizler açısından da çok çok manalı. Yeri cennet, ruhu şad olsun. Tüm ailesine sevenlerine sabır diliyorum” sözlerini kullandı.

22. Devir TBMM Başkanvekili Yılmaz Ateş ve 22. Devir Milletvekili Zekeriya Akıncı’nın da teşekkür konuşmalarının akabinde kurdele kesilerek Deniz Baykal Parkı hizmete açıldı. İştirakçiler daha sonra parkı başından sonuna kadar gezerek incelemelerde bulundu.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap