1. Anasayfa
  2. Gündem

Kazada ölen sağlıkçı ve kızı yan yana toprağa verildi

Kazada ölen sağlıkçı ve kızı yan yana toprağa verildi
0

Kaza, salı günü Buldan-Manisa kara yolunun Bozalan mevkinde meydana geldi. Mehmet Börekci idaresindeki 32 ACN 657 plakalı TIR, denetimden çıkıp karşı şeride geçerek Hasan Çetinkaya’nın kullandığı 46 P 7454 plakalı arabaya çarptı. TIR şoförünün yaralı olarak atlattığı kazada Hasan Çetinkaya, kendisi üzere tıbbı sekreter olan eşi Ümmü Çetinkaya ile kızları İkra ve İdil Çetinkaya hayatını kaybetti.

Otopsi süreçlerinin akabinde yakınlarına teslim edilen Ümmü Çetinkaya ile kızı İkra Çetinkaya’nın cenazeleri Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde toprağa verilirken, Hasan Çetinkaya ile kızı İdil Çetinkaya’nın cenazeleri ise uçakla Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine gönderildi. Yakınları tarafından havaalanından alınan baba ve kızın cenazeleri Hacı Ahmet Mezarlığı’na getirildi.

Cenaze namazına Çetinkaya ailesi, Pazarcık Belediye Lideri İbrahim Yılmazcan, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Cengiz ile çok sayıda vatandaş katıldı. Baba ve kızın cenazeleri, mezarlıkta yan yana toprağa verildi. Eşiyle Marmaris Devlet Hastanesi’nde vazife yapan Ümmü Çetinkaya’nın Manisa Alaşehir Devlet Hastanesi’ne tayinini istediği, talebin olumlu sonuçlanması üzerine ailenin Alaşehir’e giderken kazanın meydana geldiği öğrenildi

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir