1. Anasayfa
  2. Gündem

Kayınpeder gelininin evine giren kişiyi öldürmüştü! İfadeleri ortaya çıktı

Kayınpeder gelininin evine giren kişiyi öldürmüştü! İfadeleri ortaya çıktı
0

Olay, çarşamba günü sabaha karşı Kozcağız beldesi Mustafa Kemal Paşa Caddesi’nde 3 katlı bir binada meydana geldi. Esnaf Aykut Yıldız, eşi işte olduğu sırada Terkadın Karakuş’un meskenine gitti. Terkadın Karakuş’un alt katta oturan kayınpederi Recep Karakuş, Aykut Yıldız’ın gelinin meskenine girdiğini fark etti.

Üst kata çıkan Karakuş ile Yıldız ortasında tartışma çıktı. Karakuş, Yıldız’ı göğsünden bıçakladı. Sıhhat takımlarınca Bartın Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Yıldız, hayatını kaybetti. Çalışma başlatan jandarma, Recep Karakuş ile Terkadın Karakuş’u gözaltına aldı. Jandarmadaki süreçleri sonrası adliyeye sevk edilen gelin, ‘delil karartma ve suça iştirak’ gerekçesiyle, kayınpeder ise ‘kasten öldürme’ suçlamasıyla tutuklandı.

‘BEN BIÇAKLAMA ANINI GÖRMEDİM’​

Gelin ve kayınpederin savcılıktaki sözleri ortaya çıktı. Gelin Terkadın Karakuş’un savcılıktaki sözünde, “Gece konuta birinin geldiğini duydum, o sırada ben de aşağıya indim, ben inince kayınpederim üste çıkmış, sonra ben yine üste çıktım. Ben kayınpederimin bıçaklama anını görmedim. O şahsı kanlar içinde yerde gördüm. Sonra sıhhat takımlarına haber verdik” dediği belirtildi.

‘HIRSIZ SANDIM’

Recep Karakuş ise savcılıktaki tabirinde, “Bizim konutumuz 3 katlı ben 2’nci katta eşimle birlikte otuyorum. Üst katta da gelinim oturuyor. Gece saatlerinde üst kata birinin geldiğini eşim bana söyledi. Ben de hırsız sandım, meskendeki bıçağı alarak üst kata çıktım. Nefsi müdafaa ile o şahıs üzerime yürüdü ben de 3 sefer bıçakladım. Sonra sıhhat gruplarına haber verdim” dediği öğrenildi. (DHA)

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir