1. Anasayfa
  2. Gündem

Kaybettiği 400 bin liralık para ve altın, çöpten çıktı! ‘Ben ekmek poşeti diye aldım’

Kaybettiği 400 bin liralık para ve altın, çöpten çıktı! ‘Ben ekmek poşeti diye aldım’
0

Selçuklu ilçesinde oturan Mümine Göz, 25 Mayıs günü satmak için yeşil alanlardan zerzevat çeşidi otları topladığı sırada içinde 400 bin lira para ve altın olan poşetini bir trafonun üzerine koydu. Geri döndüğünde poşetini yerinde bulamayan Mümine Göz, polise haber verdi. Selçuklu İlçe Emniyet Müdürlüğü Kabahat Tedbire ve Soruşturma Ofis Amirliği grupları, etraftaki güvenlik kameralarından poşeti bir çiftin aldığını belirledi.

Çiftin oturduğu Üst Pınarbaşı Mahallesi’ne giden polis, Sadettin ve Şükran Ekdi’nin aldıkları poşeti atık zannedip çöp konteynerine attıklarını öğrendi. Konteynerde arama yapan polis, içerisinde yaklaşık 400 bin TL para ve altın olan poşeti bulup sahibi Mümine Göz’e teslim etti.

‘İÇİNDE ATIK EKMEK SANIP ALDIM’

Para dolu poşeti trafonun üzerinden alan Sadettin Ekdi, “Ben 8-10 yıldır köpekler için ekmek topluyorum. Çöplüklerin etrafına, binaların kapısının kenarına, bahçe duvarına asılan ve trafo üzerine poşet içinde konulan ekmek atıklarını toplarım. Bu poşeti de almışız ve ağzını hiç açmadım. Yalnızca dokundum. Olağan poşet diyerek kapımın önündeki çöp konteynerine attım. Polis memurları geldi ve benim bir çanta alıp almadığımı sordu. Ben de çanta değil, poşet aldığımı söyledim. Poşetin yerini göstermemi istediklerinde çöp konteynerinin içini gösterdim. Polis memurları poşeti açtıklarında içerisinden para ve altın çıktı. Daha sonra polis karakoluna gidip tutanakları imzaladık. Ben onu ekmek poşeti diye aldım. Memurlar gelince içinde ne olduğunu gördüm” tabirlerini kullandı.

Para ve altınlarına kavuşan Mümine Göz, ”Param bulununca çok sevindim. Bulanlara dua ettim. Trafonun üzerine koymuştum. Sabah erken saatti ve ortalıkta kimse yoktu, o yüzden trafonun üzerine koymuştum” dedi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir