1. Anasayfa
  2. Gündem

Kartal’da patronunu soyan personel 1 milyon lirayla kayıplara karıştı

Kartal’da patronunu soyan personel 1 milyon lirayla kayıplara karıştı
0

Olay geçtiğimiz hafta Kartal’da meydana geldi. Teze nazaran, güvenlik sistemleri üzerine faaliyet gösteren bir şirkette yönetici olarak çalışan Mehmet K. isimli şahıs, makul aralıklarla firma deposunda satışa hazır halde bekletilen güvenlik kameralarını çaldı.

İçerisinde güvenlik kamerası bulunan kolileri çalan kuşkulu, yerine boş kolileri bıraktı. Kuşkulu, depodan çıkarttığı kolileri ise işletme sahibinin talebi olduğunu argüman ederek, firma çalışanına taşıttı, satışın yapılacağı adreslere göndertti.

Şüpheli Mehmet K., çalarak satışını gerçekleştirdiği eserlerden elde ettiği 1 milyon Lira’yla kayıplara karıştı. Mağdur işletme sahibiyse mevzuya ait şikayetçi oldu.

“BOŞ KOLİLERİ YERİNE BIRAKIYOR”

Yaşanan olaya ait konuşan etraf esnafı Esat Delikanlı, “Şüpheli, uzunca bir müddettir burada çalışıyordu. 50 bin Dolar bedelinde eser çaldığı söyleniyor. İşletme sahibi, bir mühlet sonra ziyan tablosu ortaya çıkınca durumu anlıyor ve kayıtlara bakıyor. O halde bu durum ortaya çıkıyor. Bu eserleri çalan şahıs, depodaki kolilerden dolularını alıyor, boş kolileri yerine bırakıyor. Umarım gereği yapılır, adalet yerini bulur” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir