1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Kartal’da cinayet şüphelisi 17 yıl sonra yakalandı

Kartal’da cinayet şüphelisi 17 yıl sonra yakalandı
0

Kartal, Cumhuriyet Mahallesinde 29 Mayıs 2006 tarihinde meydana gelen olayda kıraathane sahibi Tekin Aytar, eski ortağı Mehmet Ş.G. tarafından tabancayla vurularak öldürülmüştü. Polis tarafından yapılan soruşturmada Mehmet Ş.G.’nin olaydan bir yıl evvel kıraathaneye ortak olduğu, lakin daha sonra paydaşlıktan ayrılarak kendisi başka bir kıraathane açtığı tespit edilmişti. Olay günü eski ortağının dükkanına gelen şüphelinin “Benim hakkımda ileri geri konuşuyormuşsun” diyerek silahla ortağını vurarak kaçtığı belirlenmişti.

POLİS ŞÜPHELİYİ 17 YIL SONRA YAKALADI 

Cinayet Ofis Amirliği takımları yıllardır firarda olan Mehmet Ş.G.’nin Kartal bölgesinde dolaştığının tespit edilmesi üzerine çalışma başlattı. Bölgede ağırlaştırılan takımlar kısa mühlet sonra kuşkulu Mehmet Ş.G.’nin Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi önünde olduğunu belirlendi. Dün saat 11.30 sıralarında  düzenlenen operasyonda Mehmet Ş.G. yakalanarak gözaltına alındı. Kuşkulu Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.

DAHA EVVEL 3 KİŞİYİ ÖLDÜRÜP AFLA TAHLİYE EDİLMİŞ

Cinayet Ofis Amirliğinde sorgulanan kuşkulu Mehmet Ş.G.’nin 1998 yılında eşi Nurcan Güneş(36), eşinin annesi Güldenur Kılıç(58)  ile eşinin kardeşi İsmail Kılıç(37)’ı tabancayla vurarak öldürdüğü, polis tarafından yakalandığı ortaya çıktı. O tarihte cezaevine giren şüphelinin çıkarılan afla hür bırakıldığı belirtildi. Hür bırakıldıktan sonra cinayeti işleyen şüphelinin o tarihten bu yana firari olarak arandığı öğrenildi. Poliste süreçleri tamamlanan kuşkulu adliyeye sevk edildi. 

Yazar Hakkında

Yorum Yap