1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Kars’ı karıştıran olay! Kadın kıyafetiyle gezdi, giysilerini bırakıp kaçtı

Kars’ı karıştıran olay! Kadın kıyafetiyle gezdi, giysilerini bırakıp kaçtı
0

Kars Halitpaşa Mahallesi’nde 2 gün evvel bir erkeğin bayan kıyafeti giydiği ihbarı üzerine Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü grupları harekete geçti. Mahallede bulunan inşaat gereçlerinin yanında üstünü değiştirirken polis gruplarını fark eden kuşkulu olay yerinde eşyalarını bırakarak kaçtı.

Sabah 06.30 sıralarında tekrar Bayram Tanrıverdi Caddesinden Anıl Sokak’a yanlışsız giden ve tıpkı şahıs olduğu sav edilen kişiyi gören mahalle sakinleri büyük tedirginlik yaşadıklarını söyledi. Kimliği şimdi bilinmeyen şüphelinin yakalanması için polis takımlarının çalışması sürüyor.

“NE OLDUĞUNU BİLMİYORUZ, HERKES ENDİŞELİ”

Olayla ilgili açıklama yapan Halitpaşa Mahallesi Muhtarı Fermani Bay, “Esrarengiz bir şahıs buralarda dolaşıyor, erkek, bayan elbisesiyle geziyor. Yalnız emniyetimizin ablukası altındadır, her an için yakalanması kelam hususudur. Komşular görmüş, bugün de saat 06.30’da bu ortada görülmüş, ne iştir, kimdir, necidir, sağlıklı mıdır, sıhhatsiz mıdır? Kimse bilemiyor. Emniyet devriye geziyor burada arıyorlar, inşallah bulunur. Ne olduğunu bilmiyoruz, herkes telaşlı. İnşallah bir vatandaşımıza ziyan vermez, bir vatandaşımız ziyan görmez. Bu şahsın biran önce yakalanmasını talep ediyorum” dedi.

Mahalle sakinlerinden Ali Anli, “Bugün sabah 06.30’da olmuş, arkadaşlar görmüşler fotoğrafları da gösterdim size. Komşular çekmişler, ben yoktum uyuyordum. Uyandığım vakit kalktım mahalleli toplanmıştı yanlarına giderek ne olduğu sorduğumda bir erkeğin bayan kıyafeti ile gezdiğini söylediler” diye konuştu.

Halitpaşa Mahallesi’nde bayan giysileri giyerek dolaşan erkek, şüphelinin yakalanması için polis mahalleyi çalışma yaparken, olaydan huzursuz olan mahalle sakinleri şüphelinin biran önce yakalanmasını istiyor.

Yazar Hakkında

Yorum Yap