1. Anasayfa
  2. Gündem

Kardeşini öldürdüler! Gözlük kılıfı hayatını kurtardı

Kardeşini öldürdüler! Gözlük kılıfı hayatını kurtardı
0

Olay, geçen yıl şubat ayında Tabaklar Mahallesi Reşat Aker Sokak’ta meydana geldi. Sefa Candan, bir müddet birlikte yaşadıkları ve kısa mühlet sonra da nişanı attığı Makbule M.’nin (32) konutuna balkondan girdiğinde Muhammet Ay ve Beyazıt Ay kardeşlerle karşılaştı. Tartışma, arbedeye dönüştü.

Sokağa taşan hengamede Candan, 2 kardeşi bıçaklayıp kaçtı. Çağırılan ambulansla hastaneye kaldırılan yaralılardan Beyazıt Bestami Ay kurtarılamadı. Toplumsal medya hesabından, elinde tabancayla fotoğrafını paylaşıp, 2 kişinin kanını akıttığını yazan Sefa Candan, arabasıyla gittiği Ankara’da yakalanıp, tutuklandı. Sefa Candan hakkında Bolu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce ‘kasten öldürme ve öldürmeye teşebbüs’ suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet mahpus istemiyle dava açıldı.

KIYAFETİ MAHKEME SALONUNA GETİRİP, BIÇAK DARBELERİNİ ANLATTI

Tutuklu yargılanan Sefa Candan, Bolu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Candan’ın bıçakladığı Muhammet Ay, mahkemedeki sözünde kalbinin üzerine gelen bıçak darbesinden cebinde bulunan gözlük kılıfı sayesinde kurtulduğunu anlattı. Ay, olay anında üzerinde olan kıyafetleri mahkeme salonuna getirerek hangi bölgelerine bıçak darbelerini aldığını tek tek anlattı. Muhammet Ay, montunun iç cebinde bulunan gözlük kılıfı sayesinde bıçağın kalbine saplanmadığını ve hayatta kaldığını söyleyerek, “Ben gözlük kılıfı sayesinde hayatta kaldım. Montum, gözlük kılıfı ve gözlüğün sert plastiği beni korudu. Kalbimin üzerindeki iç cebimde gözlük olmasaydı ben de kardeşim üzere hayatta olmayacaktım. Sonuna kadar davacıyız gereken neyse yapılsın” dedi.

Tutuklu sanık Sefa Candan ise mahkemede, daha evvel verdiği tabirinin geçerli olduğunu ve yeni bir tabir vermeyeceğini söyledi. Dava kapsamında ‘Suçluyu kayırma’ hatasından firari olan Tolga Başkal’ın yakalanması için çalışmaların devam ettiği söz edilirken duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir