1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Karadeniz’de can pazarı: 16 yaşındaki çocuk iskeleden denize düştü

Karadeniz’de can pazarı: 16 yaşındaki çocuk iskeleden denize düştü
0

Olay, Samsun’un Atakum ilçesi kıyısı Halk İskelesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, yasak olmasına karşın iskelede yürüyen Ömer Faruk Uğurlu, kabaran dalgaların tesiri ile istikrarını kaybederek denize düştü. Sel nedeniyle çamur rengini alan denizde çırpınan çocuğu görenler 112’ye haber verildi. Olay yerine dalgıçlar ve sıhhat grupları sevk edildi.

DALGIÇ KIYAFETLERİNİ GİYMEDEN DENİZE ATLADILAR

Kısa müddette olay yerine ulaşan, çocuk akıntıda sürüklendiğini gören Samsun Vilayet Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şubesi Sualtı Küme Amirliğinde vazifeli dalgıç Osman Aşık ve arkadaşları, dalgıç kıyafetlerini dahi giymeden denize atladı. Dalgıç polisler, çamurlu suda kaybolmak üzere olan çocuğu kurtararak karaya çıkarmayı başardı. Azgın suların ortasından kurtarılan çocuk, yapılan birinci müdahalenin akabinde ambulansla Atakum’daki özel bir hastaneye kaldırıldı.
Vatandaşlar, bir kişinin daha denizde olabileceğini söyleyince kıyı güvenlik botları ve dalgıçlar tekrar denizde canlı kişi aramaya başladı. Uzun uğraşlar sonucu denizde görülen objeye yaklaşılırken, bunun bir şamandıra olduğu anlaşıldı.

Yaklaşık 20 dakika süren kurtarma operasyonunda hipotermi eşiğine gelen 16 yaşındaki çocuk kurtarılırken, etraftaki vatandaşlar da büyük panik yaşadı. Olayın şahidi vatandaş, “Bir çocuk denize düştü. Kendi imkanları ile çıkamadı. Yarım saattir sudan kurtulmaya çalışıyordu” ded

Yazar Hakkında

Yorum Yap