1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Kampanyası tamamlanıp, tedavisine başlanan SMA’lı İrem Nur’dan güzel haber

Kampanyası tamamlanıp, tedavisine başlanan SMA’lı İrem Nur’dan güzel haber
0

Turgutlu’da yaşayan Ümit-Ceyla Çakto çiftinin birinci çocukları İrem Parıltı Çakto, şimdi 2 aylıkken SMA Tip 1 hastalığına yakalandı. İrem Parıltı bebek için, 2021 yılının mayıs ayında yardım kampanyası başlatıldı. Valilik müsaadesi ile başlatılan kampanyaya başta Manisa olmak üzere Türkiye’nin her yerinden dayanak yağdı. Yaklaşık 18 ay sonra İrem Işık bebeğin tedavisi için gerekli olan 1 milyon 820 bin dolar toplandı. Geçen yıl kasım ayında Dubai’ye götürülen İrem Işık bebeğe gen tedavisi ilacı uygulandı. Fizik tedavi süreci devam eden İrem Parıltı bebek sıhhatine kavuştu. Bağlı olduğu aygıttan kurtulan İrem Işık, konuşabiliyor, oturabiliyor, dayanakla ayakta durabiliyor.

‘BİR EVLADI ANNESİNE BAĞIŞLADINIZ’

İrem Ziya’nın kaslarının güçlenmesinin akabinde akranları ile koşup, oynayacağı günü iple çektiğini belirten ve kızının sıhhatine kavuşmasında yardım eden ve emeği geçen herkese teşekkür eden Ceyla Çakto, “Çok şükür yardımlarla İrem Parıltı sıhhatine kavuştu. Aygıta bağlıydı ve başını dahi kaldıramıyordu. Aldığı fizik tedavi ile gün geçtikçe güçleniyor. Artık oturabiliyor, şu an dayanakla ayakta duruyor. İnşallah yürüdüğü ve koştuğu günleri de göreceğiz” dedi.

Ceyla Çakto, “İrem Parıltı benim birinci ve tek evladım. Kızım İrem Işık, artık ‘Anne’ ve ‘Baba’ diyebiliyorsa bu hayırseverlerin sayesinde. Bilhassa anneler bu kelimeyi dört gözle bekliyor. ‘Anne’ deyişi beni keyifli ediyor. Annelik hissini bana yaşattığı için memnunum. Bir evladı annesine bağışladınız” diye konuştu.

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap