1. Anasayfa
  2. Gündem

Kahreden ölüm! Scooter ile oynayan çocuğa servis aracı çarptı

Kahreden ölüm! Scooter ile oynayan çocuğa servis aracı çarptı
0

Kaza 29 Mayıs Pazartesi günü  saat 17.00 sıralarında Ünalan Mahallesi’nde meydana geldi. Teze nazaran meskeninin önünde kaldırımda ikizi ile birlikte oyuncak scooter ile kayan 8 yaşındaki Meryem Akarsu’ya sokağa süratli girdiği öne sürülen servis aracı çarptı. Küçük çocuk ağır yaralanırken servis sürücüsü olay yerinden kaçmaya çalıştı. Olayı gören etraftaki vatandaşlar polis ve sıhhat takımlarına haber verirken bir yandan da kaçan sürücüsü durdurmaya çalıştı. Orta sokaklarda yaşanan kovalamaca sonrasında vatandaşlar kaçan servis aracının önünü kesti.

KAÇAN SÜRÜCÜNÜN, VATANDAŞLAR TARAFINDAN YAKALANMASI KAMERADA

Sağlık grupları ağır yaralanan küçük çocuğa  birinci müdahaleyi olay yerinde yaptıktan sonra ambulansla hastaneye kaldırdı. 8 yaşındaki Meryem Akarsu burada yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Vatandaşlar tarafından yakalanan servis sürücüsü Refik Ö. polis takımlarına teslim edilerek gözaltına alındı. Sürücü Refik Ö.’nün verdiği birinci sözde kazadan sonra kaçmadığını yol açılması için aracını ileri almaya çalıştığını ve bunun da etraftakiler tarafından kaçtığının düşünüldüğünü söylediği öğrenildi. Polis merkezindeki süreçlerin akabinde adliyeye sevk edilen Refik Ö.  “Taksirli Öldürme” konusundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“KIZIM ÇOK ACI BİR HALDE ÖLDÜ, ÇOK HAYALLERİ VARDI”

Acılı anne Zeynep Akarsu gözyaşları içinde yaşadıklarını anlattı. Zeynep Akarsu, “Pazartesi akşam saatleri işten gelmiştim. Çocuklarım daima meskenin önünde oyun oynuyorlar. Balkonda oturuyordum daima dışarıda oynadıklarına bakıyordum. Yalnızca bu türlü bir dakikalığına içeriye girdim. O sırada bir çığlık sesi duydum. Herkes bağırıyordu, ağlıyordu. Koşup geldim, kızım burada yatıyordu yüz üstü. Bütün beşerler ağlıyordu. Şuradan bir araç çok süratli bir biçimde gelmiş. Benim kızım da buradan geliyormuş evvel ikizi geçmiş meskene geliyorlardı. O da burada duruyormuş. O kadar süratli gelmiş ki esasen aşağıdan bağırıyorlarmış yavaş yavaş diye. Burada benim kızıma çarpıyor. Yaklaşık 300-400 metre ileride mahalleden komşularımız kendisini yakaladılar. Durdurmak için arabasının üstüne çıktılar. Fakat benim kızım çok acı bir biçimde öldü, kızımın bedeninde bir damla kan kalmamıştı. Benim kızım çok hoş bir çocuktu. Yaşamayı çok seviyordu. Çok hayalleri vardı. Ben artık burada ne oturabilirim ne yaşayabilirim” diye konuştu.

Kazada sonra sürücünün kaçtığını belirten Akarsu “Mahalleli kaçmasın diye tekerleğine falan bıçak batırmışlar. Otomobilin üstüne çıkıp camını tekmelemişler. Tutuklandığını biliyorum. Dün çocuğumu toprağa koydum” dedi. İsimli Tıp Kurumu’ndan ailesi tarafından alınan 8 yaşındaki Meryem Akarsu’nun cenazesi dün Ünalan Küba Camii’nde kılınan cenaze namazının akabinde toprağa verildi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir