1. Anasayfa
  2. Gündem

İzmir’i sağanak vurdu! Ev ve iş yerlerini su bastı

İzmir’i sağanak vurdu! Ev ve iş yerlerini su bastı
0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün sağanak ikazının akabinde İzmir’de, öğlenden sonra yağmur tesirli oldu. Kimi noktalarda rögarlar taştı. Çiğli ilçesinde kimi sokak ve caddeler suyla kaplandı, şoförler, trafikte ilerlemekte zahmet çekti. Köyiçi Mahallesi’nde konut ve iş yerini su basarken, çok sayıda araç, caddelerde biriken suya gömüldü.

Yağmura hazırlıksız yakalananlar, sıkıntı anlar yaşadı. Bölge halkı, su basan konut ve iş yerlerinde, kendi imkanlarıyla suları tahliye etti. Belediye takımları, yağışın akabinde teyakkuza geçti. Her yağmur sonrası tıpkı görünümle karşılaştıklarını belirten bireyler, altyapı sıkıntılarının çözülmesini istedi.

‘MAĞDUR OLUYORUZ’

Mahallede yaşayan Sakine Özyurt (55), “Evlerimize ve iş yerlerimize sular girdi. Rögarlar yetersiz. Doluyor. Taştan sular daima konutlarımıza, dükkanlarımıza giriyor. Her sene bu türlü mağdur oluyoruz. Lütfen buna bir deva bulunsun” dedi.

Esnaf Fazilet Balyacı (42) ise “Rögarlar taştı. Sel suyu tesirli oldu. Meskenlere ve iş yerlerine sular girdi. Felaket yaşadık” derken; Nurullah Altun (45) da “Her sene birebir. Rögarlar daima tıkanıyor. Evvelden bir çalışma yaptılar fakat yeniden deva bulamadılar. Dükkanımızı mesken su basıyor. Daima tadilat yapıyoruz bıktık. Buna bir deva bulmaları lazım. Biz kendi imkanlarımızla onarıyoruz” diye konuştu. Esnaf Özgür Kaplan (45) ise “Yine dükkanımıza su bastı. Rögarlar taştı. Ziyan büyük” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir