1. Anasayfa
  2. Gündem

İzmir’de seçim coşkusu

İzmir’de seçim coşkusu
0

Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylamasında resmi olmayan sonuçlara nazaran tekrar cumhurbaşkanı seçilmesinin akabinde İzmir’de partililer sokaklara çıktı. Araçlarıyla konvoy oluşturup, zafer tipi atan vatandaşlar, ellerinde flama, bayraklar ve meşalelerle kutlamalara katıldı. Partililer daha sonra AK Parti İzmir Vilayet Başkanlığı önünde toplandı. Buradaki kutlamaya AK Parti’li yeni ve eski milletvekilleri İzmir Vilayet Lideri Bilal Saygılı, HÜDA-PAR Genel Merkez Teşkilat Lideri Hazar Aşkın ve Büyük Birlik Partisi İzmir Vilayet Lideri Fazilet Öksüz ile partililer katıldı.

‘TÜRKİYE KAZANDI’

Balkon konuşması yapan AK Parti İzmir Vilayet Lideri Bilal Saygılı, “Bugün tüm dünyaya demokrasi dersi verdik. Bugün senin iradenin senin kararının zaferi, bugün büyük Türkiye’nin zaferi, bugün Türkiye Yüzyılı mimarı Recep Tayyip Erdoğan’ın siz dava arkadaşlarının zaferi. Gururluyuz. Sevinçliyiz. Tarihe tanıklık ediyoruz” dedi.

‘İZMİR İLE DALGA GEÇİYORLAR’

2024 seçimlerine de vurgu yapan Saygılı, “İzmir, bu gece dağlarında demokrasi çiçekleri açtı. Yarın 29 Mayıs İstanbul’un fethi. Bugün 28 Mayıs’ta gönüllerin fethedildiği bir gün oldu. Artık bizde rehavet yok bir zaferden öbür zaferden koşma vakti. İzmir yüzyılının da başlama vakti. Artık İzmir vakti geldi. Cetlerimiz ne demiş, ‘Lafla peynir gemisi yürümez.’ İzmir’in hakkını alacağız. İzmir’le adeta dalga geçiyorlar. Yahu el insaf onlar bugüne kadar milletimize hangi kelamı tuttular. Yollarımız delik deşik, körfez kokuyor değil mi? Trafik her gün kitleniyor değil mi? Her yağışta İzmir’i seller basıyor mu? Bu gidişata ‘dur’ diyecek miyiz? İzmir’in beklediği hizmete kavuşturmaya var mısınız? Aylardır iktidar hayali gören Bay Kemal boş kelam söyler; bizim Reis son kelamı söyler. Biz 21 yıldır kardeşlik hukukunu verdik mi? Verdik. Biz savunma endüstrinin hakkını verdik mi? Biz sıhhatin hakkını verdik mi? Biz dış siyasetin, memurun, çalışanın, emeklinin hakkını verdik mi? Dayanaklarınızdan ötürü İzmir’imize teşekkür ediyorum. Daha fazla İzmir ve daha fazla özgür hissedeceği birinci günüdür bugün. Kime oy vermiş olursa olsun kardeşlerimizin bayramıdır bugün. Bugünden sonra zorluğumuz daha da arttı. 2024 seçimleri için başka bir sorumluluk yükledi.” diye konuştu.

‘DOĞRULUK, KARDEŞLİK, BİRLİK VE BERABERLİK KAZANDI’

Balkon konuşması yapan AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar da “Bugün bayrak, vatan, Karabağ, Azerbaycan, Türki Cumhuriyetler, dünya mazlumları kazandı. Siyonistler, Avrupa, ABD ve Kandil kaybetti. Bugün terörle yan yana duranlar, kumpasçılar kaybetti. Kasetçiler, iftiracılar, palavra ve fitne kaybetti. Doğruluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik kazandı. Kısacası bugün Türkiye kazandı. Yarından itibaren kolları sıvayıp 2024 seçimleri için kolları sıvıyor muyuz?” dedi.

‘CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIZ’

AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, seçimi herkesin kazandığını söyledi. Bursalı, “Onlar inlerinden biraz güç çıkar artık. Bugün ne oldu biliyor musunuz? O denli bir kazandık ki kimse kaybetmedi. Herkes kazandı” diye konuştu.

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Parçalanamaz Çankırı ise hizmet etmek için canla başla çalışacaklarını söyledi. Çankırı, “Kaldığımız yerden daima birlikte devam edecek miyiz? Dünya başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a İzmir’im tekrar sahip çıktı. Onu en hoş formda tercih etti ” sözlerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir