1. Anasayfa
  2. Gündem

İzmir’de mahalleliye şok! Tüm arabaların lastiklerini kesik halde buldular

İzmir’de mahalleliye şok! Tüm arabaların lastiklerini kesik halde buldular
0

İzmir’in Buca ilçesi Fırat Mahallesi’nde, kimliği belgisiz kişi ya da şahıslar, 288/16 ve civarındaki sokaklarda bulunan onlarca aracın lastiklerini kesti.

İşe gitmeye hazırlanırken lastiklerin patladığını fark eden vatandaşlar, durumu polis gruplarına bildirdi. Gruplar, kuşkulu şahıs ya da şahısların bulunması için çalışma başlattı.

YENİ LASTİK ALMAK ZORUNDA KALDILAR

Rıza Altın isimli mağdur vatandaş, “Sabah kalktık, mahalledeki araç lastiklerinin bıçaklandığını gördük. Etraf sokakları da sayarsak neredeyse 100 otomobilin lastikleri kesilmiş. Yalnızca bizim sokakta 30 aracın lastikleri patlak. Lastikler yan formda bıçaklanmış. Şayet dik olarak bıçak atılsa yama yapma imkanı olurdu fakat herkes yine lastik almak zorunda kaldı. Herkese en az 5 bin lira masraf çıktı. Bunu kim ya da kimler yaptıysa şikayetçiyiz. Kuşkulu şahıslar üzerinde gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz” dedi. İsmail Atalay isimli mağdur vatandaş ise “Bu insanlara ne yaptık da malımıza ziyan verdiler? Bu çok ayıp bir şey. İşe giderken otomobilin lastiğinin kesildiğini gördüm. Bize yazık günah değil mi? Yeni lastik almak zorunda kaldım, 6 bin lira masraf ettim. Polise haber verdik. Takımlar geldi baktı. Allah bunu yapanları ıslah etsin” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir