1. Ana Sayfa
  2. Gündem

İYİ Parti’de ‘Ortak Akıl Platformu’ kuruldu

İYİ Parti’de ‘Ortak Akıl Platformu’ kuruldu
0

İYİ Parti Kurucular Şurası Üyesi ve Merkez Disiplin Konseyi Lideri Ethem Baykal ve Kurucular Konseyi Üyesi İsmet Koçak’ın sözcüsü olduğu platforma ait yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, ÂLÂ Parti’nin kurucu iradesinden uzaklaşıldığının görüldüğüne işaret edilerek, “İYİ Parti Kurucular Konseyi üyeleri, Genel Yönetim Şurası, Merkezi Disiplin Konseyi, Yüksek İstişare Şurası üyeleri, İl-İlçe Teşkilatları ve partiye gönül vermiş üyeler olarak yanlışların önünü kesmek emeli ile Ortak Akıl Platformu’nu acele biçimde kurduk. Hedefimiz, parti tüzüğümüzü daha fonksiyonel hale getirerek, parti içi demokrasiyi hakim kılmak ve iktidar olmaktır” denildi.

Partinin kurucu iradesi olan ‘Türk milliyetçiliği’ telaffuzunun desteklenmesi ve Türk milliyetçilerinin idare takımlarından tasfiye edilmesinin durdurulması gerektiği tabir edilerek şöyle denildi:

“Halkta karşılığını bulmayan, partimizin oy kaybına neden olan başarısız ittifak ve altılı masa sürecinin mimarları kamuoyu önünde hesap vermelidir. Partinin kurucu iradesi ve tüzüğünde, terör örgütlerinin ve kümelerin parti içine sızmalarına rağmen tedbir alınması gerektiği yer almaktır. Vakitle kimi örgütlerin partiye sızdığı tezleri gündeme gelmektedir. Bu örgütlerle çaba edilmesi ve bu savlar ile anılan isimlerin partimizden derhal uzaklaştırılması hayatidir. Kimi parti yöneticileri ve yetkilileri hakkında ‘terör örgütü üyesi olmak’ ve ‘kara para aklamak’, ‘borsa dolandırıcılığı’ üzere konularda soruşturma evrakları olduğu, bu evrakların kimilerinde da kapalılık kararı bulunduğu savları başlarda soru işareti doğurmakta ve tabanımızda rahatsızlığa neden olmaktadır. Hakkında bu tezler olan yöneticilerin ve şahısların tespiti ve aklanıncaya kadar üyeliklerinin askıya alınarak ve aklanmasına dair kararların da kamuoyu ile paylaşılarak yol yürünmesi gerekmektedir. Kamuoyu ile paylaştığımız bu taleplerimizin muhataplarınca dikkate alınacağını ummaktayız. Hayati ehemmiyete sahip bu taleplerin dikkate alınmaması halinde, önümüzdeki kongrede partimizin kuruluş unsurlarımıza bağlı yeni bir takım ve genel lider adayı ile yola devam edeceğimizi Türk milletine hürmet ile duyururuz.”

Yazar Hakkında

Yorum Yap